تسهیل و تسریع مراحل جراحی و پروتز ایمپلت با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال

دبیر علمی دومین کنگره دندان‌پزشکی نقش جهان با اشاره به مزایای دندان‌پزشکی دیجیتال گفت: با استفاده از این روش امکان انجام درمان ایمپلنت در یک روز وجود دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دکتر جابر یقینی، جراح لثه و ایمپلنت و عضو هیئت علمی دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دومین کنگره دندان‌پزشکی نقش جهان گفت: یکی از محورهایی که در این کنگره مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد موضوع دندان‌پزشکی دیجیتال خواهد بود.
وی افزود: دندان‌پزشکی دیجیتال یکی از علوم نوین به شمار می رود که طی سال‌های اخیر به صورت جدی به آن توجه شد.در کشور ما نیز این تکنولوژی فرایندی نوپا به شمار می‌رود البته تلاش کرده‌ایم در ایران گام به گام با کشورهای پیشرفته به جلو رویم و خوشبختانه در این زمینه عقب نیستیم.

با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال این امکان وجود دارد که در برخی موارد زمان انجام ایمپلنت که به طور متوسط ۳ تا ۴ ماه طول می کشد می‌تواند تا رسیدن به نتیجه نهایی به یک روز کاهش یابد


دبیر علمی دومین کنگره دندان‌پزشکی نقش جهان ادامه داد: با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال می توان روند درمان را برای بیمار و دندانپزشک تسهیل کرد و نتیجه درمان نیز به صورت نسبی قابل پیش بینی خواهد بود.
یقینی گفت: به طور مثال در زمینه ایمپلنت می توان با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال، بدون دستکاری زیاد لثه و استخوان و کنار زدن لثه برآورد دقیقی از بافت نرم لثه و استخوان داشت و با اسکن بسیار دقیق حداقل ناراحتی و درد و جراحی را برای بیمار ایجاد کردبه طور کلی با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال، درد، تورم، ناراحتی و استرس ناشی از اقدامات دندان‌پزشکی در دهان بیمار به طور چشمگیری کاهش می‌یابد.


وی گفت: همچنین با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال این امکان وجود دارد که در برخی موارد زمان انجام ایمپلنت که به طور متوسط ۳ تا ۴ ماه طول می کشد می‌تواند تا رسیدن به نتیجه نهایی به یک روز کاهش یابد . البته این امکان برای همه افراد مقدور نیست و به عوامل مختلفی همچون کیفیت استخوان بیمار نیز بستگی دارد.

می توان با استفاده از دندان‌پزشکی دیجیتال، بدون دستکاری زیاد لثه و استخوان و کنار زدن لثه برآورد دقیقی از بافت نرم لثه و استخوان داشت و با اسکن بسیار دقیق حداقل ناراحتی و درد و جراحی را برای بیمار ایجاد کرد

انتهای پیام/

کد خبر: 1025519