ضعف دولت در زمینه توزیع کالای اساسی مشهود است

نماینده اهواز در مجلس با اشاره به تخصیص 14 میلیارد دلار برای واردات کالای اساسی گفت: ضعف دولت و عدم نظارت دلیل اصلی رانت و مشکل بوجود آمده در توزیع کالاهای اساسی است.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز ، همایون یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: کالاهای اساسی نیاز روزمره مردم است که با توجه به شرایط فعلی کشور این کالاها شامل دارو و اقلام مختلف کشاورزی است.

وی افزود: برای واردات و توزیع کالاهای اساسی نیازمند نظارت بیشتری هستیم.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: به نسبت پولی که دولت برای واردات کالاهای اساسی اختصاص داده است اما متأسفانه ما شاهد افزایش قیمت‌ها در بخش اجناس و کالاها هستیم که دلیل اصلی آن عدم نظارت کافی و واسطه‌گری است.

یوسفی خاطرنشان کرد: دولت باید حسب قانون گزارشی را از نحوه تخصیص ارز 4200 تومانی برای واردات کالاهای اساسی که 14 میلیارد دلار بوده است به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت درباره نحوه تامین و توزیع کالاهای اساسی به مجلس گزارش دهد قطعاً نظارت پارلمان بر اقدامات قوه مجریه افزایش پیدا کرده و دولت هم می‌تواند نقاط ضعف خود را شناسایی کرده و در برنامه‌ریزی‌های آینده در این باره مشکلات را رفع کند.

کد خبر: 1025602