نخستین نمایشگاه ملی فناوری‌های دانش‌بنیان برگزار می‌شود

خانه فرهیختگان علم و فرهنگ نخستین نمایشگاه ملی فناوری‌های دانش‌بنیان را با هدف معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان، استارت‌آپ‌ها و واحدهای فناور برگزار می‌کند.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، خانه فرهیختگان علم و فرهنگ به عنوان اولین موسسه فعال در حوزه ترویج و توسعه فرهنگ اقتصاد دانش‌بنیان قصد دارد تا نخستین نمایشگاه ملی فناوری‌های دانش‌بنیان را با هدف معرفی شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور برگزار کند.

این نمایشگاه به دنبال ایجاد هویت ایرانی-اسلامی و نهادینه‌سازی گفتمان فناوری‌های دانش‌بنیان و افزایش سهم خدمات فرهنگی در اقتصاد دانش‌بنیان و ارتباط دوسویه با عموم شهروندان، دانش‌آموختگان، فناوران و کارآفرینان است.

برگزاری این نمایشگاه به عنوان نخستین گام اجرایی پویش با شاخص‌های فرهنگی و تبلیغی بوده و در راستای ماموریت موسسه خانه فرهیختگان علم و فرهنگ است.

شایان ذکراست که وزارت‌خانه‌های مربوط در حوزه‌های مرتبط با محوریت‌های برگزاری این نمایشگاه، همانند وزارت‌خانه‌ صنعت، معدن و تجارت، وزارت‌خانه علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت‌خانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وزارت‌خانه ورزش و جوانان، شهرداری تهران، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از جمله نهادهای حامی و همکار در برگزاری این نمایشگاه هستند.

این نمایشگاه با محوریت حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، واحدهای فناور و استارت‌آپ‌های حوزه فناوری‌های راهبردی از ۲۵ تا ۲۸ شهریور ۹۸ در گذرگاه بلوار کشاورز تهران برگزار می‌شود. آخرین مهلت ثبت‌نام نیز ۲۰ شهریور ماه سال جاری است.

فناوری اطلاعات و ارتباطات، اپلیکیشن‌ و برنامه‌نویسی، استارت‌آپ‌های حوزه خدمات عمومی و تخصصی، فناوری IT و ICT، سلامت، زیست‌فناوری، فناوری‌نانو، گیاهان دارویی، سلول‌های بنیادی، کشاورزی و محیط‌زیست و انرژی از جمله حوزه‌ها و محورهای برگزاری این نمایشگاه هستند.

برای کسب اطلاعات بیشتر به این آدرس مراجعه کنید.

انتهای پیام/

کد خبر: 1026147