رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها:

نگاه ما به فضای مجازی باید مسئولانه باشد/ نظم جدید جهان به دست جمهوری اسلامی ایران در حال پی‌ریزی است 

پنج‌شنبه 7 شهریور 1398 - 12:59
کد مطلب: 1026180
رستمی

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: نظم جدید جهان به دست جمهوری اسلامی ایران در حال پی‌ریزی است و کسانی که از خطر جنگ صحبت می کنند، از عزت و قدرت ایران و افول تمدن غرب بی‌اطلاع‌ هستند یا کلاهبردارند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در جمع فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه‌های کشور در دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به آمار تولید محتوا و بازدید پست‌های انقلابی در فضای مجازی، درباره اهمیت نقش‌آفرینی در این فضا اظهار کرد: باید دید نگاه ما به فضای مجازی، نگاه کاربر است یا فرد مسئول و دارای رسالت در جامعه که این فضا را در شکل‌گیری اندیشه جامعه مؤثر می‌بیند.

وی با اشاره به آیه «کلکم راع و کل مسئول عن رعیته»، تأکید کرد: مطابق آموزه‌های دینی اجازه نداریم حتی به وضعیت مادی مردم بی‌تفاوت باشیم، چه رسد به وضعیت فکری و اندیشه‌ای آنها. اگر به اهمیت نقش و تأثیر پیام‌های‌مان واقف شویم قطعاً توجه‌مان به حضور در فضای مجازی بیشتر می‌شود.

حضور منفعلانه انقلابی‌ها در فضای مجازی به نفع معاندان است

حجت‌الاسلام رستمی ادامه داد: در حال حاضر فضای مجازی ذهن مردم را مدیریت می‌کند؛ اما متأسفانه اکثریت معتقد به انقلاب در این فضا حضور بی‌تأثیر و حتی به نفع جریان معاند دارند، این در حالی است که فرد مؤمن اثرگذار و بود و نبودش با هم متفاوت است؛ یعنی اگر دیدیم بود و نبود ما در جایی تفاوت نمی‌کند، حضورمان در آنجا اشتباه است.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با تأکید بر این‌که نوع حضور ما باید خوارکننده دشمن و تقویت‌کننده جبهه خودی باشد، به فعالان فرهنگی سیاسی دانشگاه‌ها گفت: شما سرشبکه‌های جریانات اثرگذار در فضای عمومی هستید و نسبت به کار جهادی مسئولیت دارید.

ویژگی‌های مؤمنان انقلابی در قرآن

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن می‌فرماید اگر ما به عنوان یک فرد مؤمن، رسالت‌مان را به خوبی ایفا نکرده و سست باشیم، قومی جای ما را می‌گیرد که از 6 ویژگی اساسی یک مؤمن برخوردار است؛ هم آنها خدا را دوست دارند و هم خدا آنها را دوست دارد. آنها مقابل مؤمنان، متواضع و در برابر دشمن، عزت‌مند و نفوذناپذیر هستند.

حجت‌الاسلام رستمی، جهاد در راه خدا را پنجمین ویژگی مؤمنان در قرآن معرفی و اظهار کرد: جهاد یعنی به کار گرفتن همه توان در راه آرمان‌ها؛ به عنوان مثال رهبر معظم انقلاب هفته گذشته تولیدکنندگان را رزمندگان اقتصادی نامیدند، چراکه برای آرمان خودکفایی و استقلال ملی جهاد می‌کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها به دانشجویان یادآور شد: در زمینه‌های مختلف، الگوهای منطقه خود را معرفی کنید تا نوجوانان الگوها را دست یافتنی و باورپذیر ببینند؛ شهدا و رزمندگان واقعی از همین جبهه‌های نرم و غیرنظامی انتخاب می‌شوند.

خط قرمز ما فقط غیرانقلابی و لیبرال بودن است

وی نهراسیدن از ملامت مخالفان را ششمین ویژگی مؤمنان در قرآن برشمرد و گفت: از خط‌کشی‌های غیرتخصصی پرهیز کنید. خط قرمز فقط غیرانقلابی و لیبرال بودن است. انقلابی و لیبرال در ظاهر یک هدف دارند و هر دو دنبال رفاه مردم و بهبود وضعیت اقتصادی هستند؛ اما انقلابی هدفش را با حفظ مواضع به دست می‌آورد و لیبرال به هر قیمتی از جمله فروش عزت و آرمان‌ها برای تأمین نظر کدخداهای جهان.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: گفتمان انقلابی، عقلانیت و تدبیر دارد؛ اما گفتمان رقیب در قالب‌های زرورقی مثل پرهیز از جنگ، رفاه مردم و ارتباط با دنیا عزت را می‌فروشد و چک نقدناشدنی می‌خرد.

هر کس از خطر جنگ بگوید یا بی‌اطلاع است یا کلاهبردار

حجت‌الاسلام رستمی با اشاره به تأثیرات عزت‌آفرین فرونشاندن پهپاد در مناسبات کشورهای جهان با ایران خاطرنشان کرد: در حال حاضر نیروهای آمریکا و اسرائیل زیر دندان نیروهای امنیتی ما بوده و با سلطه همه‌جانبه ایران بر منطقه، چیزی به نام خطر جنگ وجود ندارد. اگر کسی از خطر جنگ بگوید بی‌اطلاع است یا کلاهبردار؛ کلاهبردار، خطر می‌فروشد تا از ملت امتیاز بگیرد.

وی با بیان اینکه نظم جدید جهان به دست جمهوری اسلامی ایران در حال پی‌ریزی است، افزود: اتفاقات بزرگی در شرف وقوع است؛ فقط لازمه‌اش این است که نگذاریم با شایعات پوچ، دل مردم را خالی و آن‌ها را مأیوس کنند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، تشدید تحریم‌ها، تشدید جنگ روانی و عملیات ایضایی مانند تجهیز منافقان را سه رویکرد دشمن در مقابل جمهوری اسلامی دانست و گفت: دشمن همه توان خود را به کار بسته تا با القای ناامنی در عرصه‌های مختلف، مردم را علیه نظام به خیابان بکشاند و وظیفه ما دفاع از امنیت روانی و باورهای مردم است.

انتهای پیام/

168 / 168

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار