برداشت اولین مرحله بذر هیبرید خیار از گلخانه دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان از انجام نخستین برداشت بذر هیبرید خیار از گلخانه این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، سیدحسن حجازی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در آیین تجلیل از کارکنان این دانشگاه که با حضور کارکنان و خانواده‌ آنان برگزار شد از انجام نخستین برداشت بذر هیبرید خیار از گلخانه این واحد دانشگاهی خبر داد و گفت: با انجام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، حدود هشت ماه پیش، تولید بذر هیبرید خیار در گلخانه دانشگاه در دستور کار قرار گرفت و با لطف خداوند متعال، نخستین برداشت بذر هیبرید خیار از این گلخانه انجام شد و تولید انبوه این محصول در واحد دهاقان به‌طور موفقیت‌آمیز پایان یافت.

وی افزود: در کشور چند واحد دانشگاهی در این امر مهم به فعالیت مشغول هستند که واحد دهاقان نیز یکی از این واحدهای دانشگاهی است. توسعه این گلخانه نیز در دستور کار قرار گرفته است که امیدوار هستیم با تدارک زمین و آب مطلوب در اطراف شهرستان، فاز دوم را در وسعت بزرگتر و با آخرین فناوری‌های اختصاصی، راه‌اندازی کنیم تا قادر باشیم بذر گلخانه‌ای را که یکی از تولیدات دانش‌بنیان دانشگاه آزاد اسلامی است به تولید انبوه ملی و خودکفایی برسانیم که هدف نهایی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

حجازی خاطرنشان کرد: با پیگیری‌های انجام شده، توانستیم مجوز پذیرش دانشجوی غیرایرانی را کسب کنیم با این هدف که بتوانیم دانشجویان عراقی و سوری را در واحد دهاقان پذیرش کنیم. رایزنی‌ها و فعالیت های دیگری نیز در این خصوص انجام شده است که امیدواریم در نیمسال‌های آتی، این مهم را محقق کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان خاطرنشان کرد: سابقه ۳۲ ساله این دانشگاه در امر آموزش، پژوهش، امکانات و زیرساخت‌های بسیار مطلوب، برخورداری از کادر هیئت علمی مجرب و... ما را در این رهگذر قادر خواهد کرد که حرف‌های زیادی در جذب دانشجویان خارجی داشته باشیم و در این امر نیز موفق عمل کرده و تعالی بیش از پیش واحد دهاقان را در پی داشته باشد.

در پایاناین برنامه از کارکنان بازنشسته، منصور کمالی‌فر، اصغر کاظم‌زاده، اکبر خلیلی و محمود آقاحسینی کارمند منتخب سال ۹۷ با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1026464