حمایت صندوق رفاه دانشجویان از راه اندازی و توسعه رستوران های مکمل

پنج‌شنبه 14 شهریور 1398 - 10:22
کد مطلب: 1026776
غذای دانشجویی

صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از دانشگاه هایی که آمار استفاده کنندگان از رستوران های مکمل را افزایش دهند حمایت می کند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور و نزدیک شدن به آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ جلسات کارگروه بهینه سازی هزینه‌های غذایی دانشجویی را با هدف ارتقاء کیفیت و سلامت این بخش برگزار کرد.

براساس این گزارش توصیه های اجرایی و کاربردی زیر در راستای بهینه سازی هزینه های غذای دانشجویی جمع بندی شده، که به شرح زیر به دانشگاه ها اعلام شد:

استفاده از قرارداد تیپ تغذیه دانشجویی (خرید مواد، پخت و پخش) در عقد قرارداد و تعامل با پیمانکاران تغذیه با صرفه جویی در سربارهای مالی قرارداد؛ مانند مالیات بر ارزش افزوده و بیمه اقلام غذایی و تعدیل واقعی بر اساس تجارب دانشگاه ها حداقل به میزان ۲۰ درصد منجر به کاهش هزینه های تغذیه خواهد شد که توسط کارشناسان مجرب مالی و حقوقی نیز به تایید رسیده است.

تدوین برنامه غذایی بر پایه اصول ضروری تغذیه سالم مستند برآخرین یافته های علمی روز دنیا که با در نظر گرفتن نیازهای تغذیه دانشجویی و مطابق با آنالیز استاندارد اعلامی صندوق، ضمن ایجاد وحدت رویه در دانشگاه ها منجر به صرفه جویی و کاهش ۱۰ درصدی هزینه ها خواهد شد.

نظارت بر عملکرد پیمانکار در خصوص میزان مواد اولیه پخت غذا و تطبیق آن با آنالیز اعلامی صندوق برای کنترل اجرای آنالیز.

استفاده از ظرفیت تفاهم نامه منعقده فی مابین صندوق رفاه دانشجویان و توزیع و تولیدکنندگان انبوه برای خرید کالاهای اساسی و سایر اقلام.

ایجاد و راه اندازی رستوران های مکمل در دانشگاه های فاقد رستوران های مذکور و توسعه این رستوران ها در دانشگاه های دارای رستوران مکمل.

صندوق رفاه دانشجویان از دانشگاه هایی که آمار استفاده کنندگان از رستوران های مکمل را افزایش می دهند پس از بررسی عملکرد به نسبت کارایی در کاهش تقاضا برای غذای یارانه ای در رستوران اصلی حمایت مالی می کند.

استفاده از دستگاه ها، تجهیزات نوین پخت نظیر سیستم های پخت بخار مرکزی، پخت ترکیبی و انواع کانوکشن ها برای پخت بدون روغن، تامبلر (طعم دهنده) و که سبب کاهش هزینه تا ۳۰ درصد خواهد شد.

اهتمام در فرهنگ سازی و بهینه سازی الگوی مصرف به منظور صرفه جویی و جلوگیری از دور ریز غذا در رستوران های دانشجویی با اتخاذ تدابیر مناسب و تدوین شعارهای مرتبط و اطلاعیه ها، نشریات دانشجویی و یا دفترچه های راهنما، فضای مجازی.

تلاش و اهتمام به استفاده از نیروی انسانی ماهر و توانمند (کمی و کیفی) با هدف ارتقا کیفیت خدمات تغذیه و کاهش هزینه های مربوطه که می تواند باعث پیشگیری از افزایش هزینه ها، کنترل مصرف انرژی، افزایش ضریب سلامت و بهداشت تغذیه شود.

توجه به موضوع ایجاد تنوع غذایی و استفاده از انواع منوهای غذایی کم هزینه و سلامت محور در تغذیه دانشجویان و استفاده از برنامه غذایی دو یا چند منویی در یک وعده و توجه ویژه به چرخش و تناسب چیدمان در راستای رضایتمندی دانشجویان و پاسخگویی به سلایق مختلف غذایی و تحقق غذای سالم و ارزان.

استفاده از ظرفیت کار دانشجویی در زمینه تغذیه برای موضوع نظارت و توزیع غذای دانشجویی.

تاکید به بررسی مجدد و اجرای بخشنامه در خصوص توزیع غذای یارانه ای برای روزهای مندرج در تقویم آموزشی، توزیع غذای یارانه ای برای دانشجویان در سنوات مجاز و توزیع غذای یارانه ای فقط برای دانشجویان و همچنین سرو صبحانه در سالن غذاخوری»

انتهای پیام/

108 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار