براساس تحقیقات یو اس نیوز و ورلد ریپورت؛

نتایج رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا منتشر شد

سه‌شنبه 19 شهریور 1398 - 23:55
کد مطلب: 1027133
رتبه بندی

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری گفت: یو اس نیوز و ورلد ریپورت نتایج رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا را منتشر کردند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، جعفر مهراد با بیان اینکه یو اس نیوز و ورلد ریپورت نتایج رتبه‌بندی سال ۲۰۲۰ کالج‌ها و دانشگاه‌های آمریکا را منتشر کردند، اظهار کرد: این رتبه‌بندی شامل مؤسسات آموزش عالی دانشگاه‌های ملی، کالج‌های ملی با تأکید بر هنرها و علوم انسانی و اجتماعی با بیشترین دانشجویان کارشناسی، دانشجویان ارشد کم و دوره‌های دکتری بسیار کم، دانشگاه‌های منطقه‌ای و کالج‌های منطقه‌ای است.

وی با تأکید بر اینکه یو اس نیوز، کالج‌ها و دانشگاه‌ها را براساس رده‌بندی کارنیگی که رده‌بندی مورد تأیید آموزش عالی آمریکاست، گروه‌بندی می‌کند، گفت: با هزاران کالج و دانشگاهی که در سرتاسر آمریکا وجود دارد، یو اس نیوز اطلاعات مناسبی را برای انتخاب دانشگاه‌های برتر از جمع هزار و ۴۰۰ دانشگاهی که در ویرایش ۲۰۲۰ رتبه‌بندی شده‌اند، ارائه می‌دهد. ویرایش سال ۲۰۲۰، سی‌وپنجمین ویرایش این سیستم رتبه‌بندی است.

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری تصریح کرد: یو اس نیوز در رتبه‌بندی دانشگاه‌ها از ۱۵ سنجه استفاده می‌کند. این رتبه‌بندی از سال ۱۹۸۳ شروع به کار کرده است. دانشگاه پرینستون در نیوجرسی، دانشگاه هاروارد در ماساچوست، دانشگاه کلمبیا در نیویورک، دانشگاه ام آی تی در ماساچوست و دانشگاه ییل در کاناتیکت به ترتیب پنج دانشگاه ملی اول رتبه‌بندی یو اس نیوز هستند. دانشگاه‌های کلمبیا، ام آی تی و ییل هر کدام مشترکاً حائز رتبه سوم هستند.

وی با بیان اینکه دانشگاه‌های ملی ترکیبی از دانشگاه‌های دولتی و خصوصی هستند، گفت: کالج ویلیامز در ماساچوست، کالج Amherst در ماساچوست، کالج Swarthmore در پنسیلوانیا، کالج Wellesley در ماساچوست و کالج Pomona در کالیفرنیا پنج کالج ملی اول هنرهای زیبا و علوم انسانی و اجتماعی هستند. در بین کالج‌ها Swarthmore و Wellesley هر کدام مشترکاً رتبه سوم را کسب کرده‌اند.

مؤسس مرکز منطقه‌ای اطلاع‌رسانی علوم و فناوری با بیان اینکه در این رتبه‌بندی، دانشگاه‌های منطقه‌ای دانشگاه‌‌هایی هستند که فعالیت آنها عمدتاً معطوف به دوره‌های کارشناسی و تعداد اندکی دوره‌های ارشد با برنامه‌های دکتری بسیار محدود است، گفت: یو اس نیوز، این دانشگاه‌ها را در چهار گروه جغرافیایی شمال، جنوب، غرب میانی و غرب قرار داده است.

وی در پایان گفت: کالج‌های منطقه‌ای نیز بر دوره‌های کارشناسی تأکید دارند و کمتر از ۵۰ درصد دوره‌ها شامل رشته‌های هنرهای زیبا و علوم انسانی و اجتماعی است. برخی از این کالج‌ها دارای دوره‌های دو ساله کاردانی هستند. در اینجا نیز یو اس نیوز، این کالج‌ها را در چهار گروه جغرافیایی شمال، جنوب، غرب میانه و غرب تقسیم‌بندی کرده است.

انتهای پیام/

168 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار