گزارش کامل از فعالیت‌های کمیته سلامت دانشگاه آزاد اسلامی در مناطق سیل‌زده

دوشنبه 25 شهریور 1398 - 11:13
کد مطلب: 1027593
ش

اردوی جهادی «کمیته سلامت در بلایا و حوادث دانشگاه آزاد اسلامی» به منظور ارائه خدمات درمانی و بهداشتی در استان های لرستان، خوزستان و گلستان برگزار و تاکنون به 104 روستا خدمت‌رسانی کردند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، با توجه به حادثه خیز بودن کشور ایران و به منظور آمادگی بیش از پیش در حوادث و بلایای طبیعی و حضور در صحنه در خصوص امر یاری رسانی در عرصه بهداشت و درمان، کمیته سلامت در بلایا و حوادث دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان پایگاهی مستمر تشکیل شد تا در مواقع لزوم در کنار هموطنان حضور داشته باشد.

این کمیته در راستای اهداف دانشگاه به عنوان یک نهاد با رسالت علمی و اجتماعی در معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی در جهت رفع نیازهای درمانی و بهداشتی و با مشارکت اعضای هیأت علمی، دانشجویان و همکاران دانشگاه به صورت داوطلبانه تشکیل شده است.

ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به لحاظ جسمی و روانی از جمله پزشکی، پیراپزشکی، روانشناسی، دامپزشکی، بهداشت محیط و ... به هموطنان، کمک به امور آموزش دانشجویان در مواقع بحرانی و فراتر از محیط درمانگاهی و بیمارستانی و کمک به مطالعات پژوهشی و تحقیقاتی در جهت مسأله سلامت در حوادث طبیعی از اهم اهداف شکل گیری کمیته سلامت در بلایا و حوادث دانشگاه آزاد اسلامی است.

به عنوان یکی از نخستین اقدامات کمیته سلامت در حوادث و بحران دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) دو اردوی جهادی تابستانی در مناطق سیل زده پس از بحران» در جهت رفع نیازهای درمانی و بهداشتی با حضور داوطلبان جهادی این دانشگاه اعم از اعضای هیأت علمی، دانشجویان و کارکنان در مناطق سیل زده استان های لرستان، خوزستان و گلستان از 20 تیر تا 20 مرداد و پس از آن در منطقه کمتر برخوردار شهرستان چگنی استان لرستان از 7 تا 14 شهریور برگزار شد.

حضور کلینیک سیار دندانپزشکی، اعزام خودروهای سنگین در قالب کلینیک و داروخانه سیار، فراهم آوردن امکان برقراری ارتباط پزشکان متخصص با مناطق مختلف کشور از طریق تله مدیسین با استقرار دستگاه دریافت کننده (مستقر در بیمارستان فرهیختگان) و حضور داوطلبان در اردوی جهادی از جمله اقدامات زیرساختی در اردوهای جهادی تابستانی کمیته سلامت در حوادث دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) بود.

حضور گروه های جهادی پزشکی و پیراپزشکی داوطلب، استقرار کلینیک های سیار پزشکی، توزیع اقلام مختلف دارویی و بهداشتی تحت نظارت پزشک، حضور گروه های دامپزشکی و آموزش لازم به مردم منطقه در زمینه رعایت و نکات بهداشت دام، استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی،ارائه خدمات دندانپزشکی، برقراری ارتباط به صورت تله مدیسین با متخصصین و فوق تخصص های بیمارستان فرهیختگان تهران دانشگاه آزاد اسلامی و ... از جمله خدمات ارائه شده از سوی کمیته سلامت در حوادث و بحران دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان است.

تیم جهادی کمیته سلامت در بلایا و حوادث طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری بنیاد اجتماعی احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) دهه سوم تیرماه با حضور 16 پزشک، 6 دندانپزشک، 1 دامپزشک، 6 پرستار به مدت 8 روز در روستاهای شهرستان الیگودرز و پلدختر استان لرستان حضور داشت که به ارائه خدماتی همچون 2 هزار و 397 ویزیت پزشکی، 435 ویزیت و خدمات دندانپزشکی و 40 ویزیت و تجویز دامپزشکی پرداخت.

همچنین کمیته سلامت در بلایا و حوادث طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی در مدت 10 روز حضور در روستاهای سوسنگرد، حمیدیه، باوی، کارون و دارخوین، شادگان و لالی استان خوزستان با حضور 13 پزشک، 6 دامپزشک و 26 پرستار، بیش از 4 هزار ویزیت پزشکی و 9 هزار و 511 ویزیت دامپزشکی داشتند.

تیم جهادی کمیته سلامت در بلایا و حوادث طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری بنیاد اجتماعی احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دهه دوم مرداد در 23 روستا شهرستان آق قلا و گمیشان استان گلستان حضور یافت و به همت 15 پزشک، 3 دندانپزشک، 5 دامپزشک، 14 پرستار، 3 روانشناس نزدیک به 3 هزار ویزیت پزشکی، 75 ویزیت دندانپزشکی و 2 هزار و 690 ویزیت دامپزشکی انجام شد.

در واقع کمیته سلامت در بلایا و حوادث دانشگاه آزاد اسلامی با حضور در در مناطق سیل زده استان های لرستان، خوزستان و گلستان به 90 روستا خدمت رسانی کردند که در این امر 114 پزشک، دندانپزشک و دامپزشک به صورت داوطلب حضور داشتند و 9 هزار و 821 ویزیت پزشکی، 510 ویزت و خدمات دندانپزشکی و 12 هزار و 241 ویزیت و تجویز دامپزشکی صورت گرفته است.

همچنین کمیته سلامت در بلایا و حوادث طبیعی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری بنیاد اجتماعی احسان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از 7 تا 14 شهریورماه در 14 روستا شهرستان چگنی استان لرستان با حضور 3 پزشک عمومی، 6 دندانپزشک و 2 دامپزشک به ارائه نزدیک به 2 هزار خدمات پزشکی و 257 ویزیت دندانپزشکی پرداخت.

انتهای پیام/

167 / 167

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار