تشکل‌های دانشجویی با مطالبات عدالت‌طلبانه به سمت پرچم‌داری مبارزه با فساد بروند

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: مردم آرمان عدالت دارند و چه کسی بهتر از جریان دانشجویی می‌تواند پرچم مبارزه با فساد را به دست بگیرد؟

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع‌رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام مصطفی رستمی در نشست هم‌اندیشی با دانشجویان دانشگاه‌های خراسان شمالی اظهار کرد: پس از انقلاب اسلامی به واسطه این‌که انقلاب در جهان، جریان جدیدی تحت عنوان دین رقم زد، نظام سیاسی جدیدی شکل گرفت. غربی‌ها این جریان را در ابتدا جدی نگرفتند؛ بنابراین سطح ضربه زدن‌ها داخلی بود\؛ اما به مرور متوجه شدند انقلاب تهدید جدی برای نظام و تمدن غرب است، به همین دلیل یارگیری و اقدام برای ضربه زدن به انقلاب، شکل‌های جدیدتری گرفت و امروز تقابل دو جریان بیشتر شده است.

ویبگفتمان انقلابی و غیرانقلابی یا همان سازش‌کار را دو گفتمان اصلی غالب بر کشور دانست و ادامه داد: تمام چالش‌ها حول همین دو محور می‌چرخد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، ظلم‌ستیزی را ویژگی جریان انقلابی عنوان و خاطرنشان کرد: در رأس این ویژگی، موضوع اسرائیل مطرح است و هر دو سمت این مسئله برای حفظ یا ضربه زدن به آن هزینه می‌دهند. مردم یمن نیز طبق همین ویژگی و گرایش به جمهوری اسلامی، تحت فشار قرار دارند.

وی به ضربه اخیر یمن به بزرگترین شرکت نفتی دنیا در عربستان اشاره کرد و افزود: در همان حمله، ارزش سهام این شرکت ۵۰۰ میلیارد دلار کاهش یافت.

رستمی در ادامه به موضوع مقاومت اشاره و تصریح کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر گفتمان مقاومت برای مردم اثبات شده است، هرچند برای آن ۶ سال هزینه‌های زیادی دادیم؛ اما تجربه گرفتیم و در این تجربه متوجه شدیم هرجا ضعف نشان دهیم تهدید می‌شویم و هر جا روی جدی خود را نشان دهیم، دشمن عقب می‌نشیند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها نظم منطقه‌ای آمریکا را برهم خورده دانست و تأکید کرد: دلیل آن قدرت‌نمایی ایران است. امروز سیستم امنیتی غرب دچار اخلال شده و هرگاه بر ما ضربه‌ای زدند، چند برابر جواب گرفتند؛ بنابراین گفتمان انقلابی علیرغم محدودیت‌هایی که دارد کارآمدی خود را به اثبات رسانده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم روی کار آمدن رویکرد مقاومت در سایر بخش‌ها تأکید و اظهار کرد: دانشجویان باید مطالبات خود را حداکثری کنند و از آنها کوتاه نیایند؛ اما برای تحلیل و حرکت درست، برنامه‌ریزی داشته باشند.

رستمی تصریح کرد: فارغ از جریان‌های سیاسی، مردم از فساد بدشان می‌آید؛ هرچند گاهی ممکن است با شعار‌هایی مانند دیوارکشی، مردم را فریب دهند؛ اما کسی نمی‌خواهد آدم فاسد، مدیریت را به دست بگیرد. مردم آرمان عدالت دارند و چه کسی بهتر از جریان دانشجویی می‌تواند پرچم مبارزه با فساد را به دست بگیرد؟ تشکل‌های دانشجویی می‌توانند با مطالبات عدالت‌طلبانه، به سمت پرچم‌داری این امر برسند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت: جریان انقلابی با وحدت و حرکت‌های جهادی می‌تواند به اهداف خود برسد. گام دوم مطالبه رسمی رهبر انقلاب است که حتی لیبرال‌ها نیز نمی‌توانند بگویند آنها را قبول ندارند؛ بنابراین دانشجویان برای پیاده‌سازی آنها برنامه‌ریزی کرده و راهکار ارائه دهند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1028237