استارت‌آپ‌ها  به یاری هوشمندسازی جایگاه‌های سوخت می‌آیند

نخستین رویداد استارت‌آپی حوزه سوخت با هدف بررسی فرصت های سرمایه گذاری در جایگاه های سوخت کشور با رویکرد هوشمندسازی برگزار می شود.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، نخستین رویداد استارت‌آپی حوزه سوخت با هدف بررسی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در جایگاه‌های سوخت کشور با رویکرد هوشمندسازی در محورهای مختلف مالی و اقتصادی، حکمرانی و مدیریت، صنعت و فناوری و فرهنگی و اجتماعی برگزار می‌شود.

هوشمند‌سازی جایگاه‌ها لازمه توسعه صنعت توزیع فرآورده و نیز برنامه‌ریزی صحیح در بخش سبد سوخت خودروها است. هوشمند‌سازی جایگاه‌های عرضه سوخت کمک می‌کند که همزمان اطلاعات نوع و مقدار سوخت مصرفی هر خودرو به مرکز ارسال می‌شود، مدیریت هزینه انجام شده و در همان لحظه پرداخت هزینه، همزمان سهم دولت و جایگاه‌دار به حساب‌شان واریز شود.

این رویداد استارت‌آپی با حمایت ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حاشیه سومین نمایشگاه تخصصی بین المللی جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته برگزار می‌شود.

سومین نمایشگاه تخصصی و بین‌المللی جایگاه‌های سوخت و صنایع وابسته از ۳۱ شهریور تا سوم مهر در محل برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برای ارائه تازه‌ترین دستاورد‌های فنی و فناوری این حوزه برپا شده است.

«کارآفرینی و استارت‌آپ‌ها»، «بررسی نقش فناوری‌های مکان محور در مدیریت و برنامه ریزی و مطالعات جایگاه‌های سوخت»، «بررسی استانداردها و الزامات فنی»، «بررسی راهکارهای جامع مدیریت جایگاه‌ها» و غیره از جمله موضوعاتی است که در این رویداد مطرح می‌شود.

برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی در ارائه تازه‌ترین دستاورد‌های این حوزه و روزآمد شدن استاندارد جایگاه‌های عرضه سوخت، تاثیر بسزایی دارد. با توجه به اینکه روزانه بیش از ۱۰۰ میلیون لیتر فرآورده از طریق جایگاه‌های عرضه سوخت در سطح کشور توزیع می‌شود که گردش مالی و میزان اشتغالزایی آن را نمی‌توان نادیده گرفت، هوشمندسازی این صنعت می‌تواند نقش موثری در توسعه این صنعت داشته باشد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1028337