گردشگری بهترین راه درآمدزایی در کشور است

دوشنبه 8 مهر 1398 - 10:59
کد مطلب: 1028973
همدان،پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی 2018

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها گفت: در حال حاضر ایران در رتبه هفتم قابلیت‌های گردشگری جهان قرار دارد ولی متاسفانه این صنعت در مراحل نخستین خود قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، بهبود جعفری رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها در خصوص وضعیت گردشگری در کشور گفت: امروز ما نیاز به تبالات اجتماعی در جهان داریم و امروزه صنعت گردشگری به عنوان یک صنعت با بهره مورد توجه سیاست گذاران و طراحان کشورهای جهان قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه بیماری‌های روانی و روحی حاصل از استرس و مدرنیزاسیون رشد داشته است، گفت:‌ در حال حاضر می‌توان با استفاده از سیاست‌های گردشگری در طیف‌های مختلف از جمله گردشگری مذهبی، درمانی،‌ ورزشی و جهانگردی موجب تخلیه فشارهای عصبی و روانی انباشته شده، شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها گفت:‌در حال حاضر کشور ما در رتبه هفتم قابلیت‌های گردشگری جهان قرار دارد ولی متاسفانه این صنعت در مراحل نخستین خود قرار گرفته در صورتی که توجه به آن می‌تواند در تولید ثروت و اشتغال تاثیرگذار باشد.

جعفری گفت:‌ با توجه به اینکه ما در شرایط تحریم قرار داریم جذب گردشگر و سرمایه‌گذار می‌تواند موجب ایجاد اشتغال و درآمد در کشور شود و ما باید از ظرفیت‌های تاریخی و بومی خود در این راستا استفاده کنیم.

وی گفت: تدوین طرح‌های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت در حوزه گردشگری می‌تواند راهگشا باشد و باید توجه به گردشگری از سطح محلی تا سطح ملی انجام شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی و گردشگری شورای عالی استان‌ها گفت:‌حذف روادید برای ورود گردشگران چینی به کشور گام مهمی در توجه به ورود گردشگران آسیایی است و می‌توان از دیگر کشورها نیز با این اقدام برای ورود به کشور استقبال کرد.

جعفری گفت: ایران در زمینه علوم پزشکی و درمانی توسعه چشمگیری داشته است و ما می‌توانیم در کنار گردشگری‌های مذهبی و جهانگردی گردشگران درمانی را نیز جذب کنیم.

وی افزود: تبلیغ و برنامه‌ریزی در حوزه گردشگری در سراسر کشور می‌تواند کمک زیادی به جذب گردشگر به کشور داشته باشد و ما نیز از سود سرشار آن استفاده کنیم.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار