تکذیب عرضه لاستیک تاریخ مصرف گذشته/ لاستیک در انبارها نمی‌ماند

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن گفت: تولید لاستیک در کشور به روز است و به دلیل داشتن مشتری به هیچ عنوان در انبار‌ها نمی‌ماند که تاریخ مصرف آن‌ها منقصی شود.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، داود سعادتی نژاد درباره وجود روغن‌های تقلبی در بازار گفت: در مورد عرضه روغن‌های بی کیفیت و تقلبی حدود ۶ ماه است که در حال پیگیری هستیم و بازرسان اتحادیه در سطح شهر حضور دارند تا بتونند آن‌ها را شناسایی و از سطح عرضه جمع آوری کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن با بیان اینکه واحد‌های دارای پروانه روغن‌های بی کیفیت و تقلبی عرضه نمی‌کنند، افزود: عرضه روغن‌های تقلبی توسط واحد‌های فاقد مجوز و حاشیه شهر تهران صورت می‌گیرد.

وی افزود: حدود ۱۸۰۰ واحد صنفی تعویض روغن در تهران داریم که به طور مداوم توسط بازرسان اتحادیه مورد بازرسی قرار می‌گیرند و تاکنون با این موارد مواجه نشدند.

سعادتی نژاد درباره عرضه لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته نیز تصریح کرد: از سال ۹۳ با نظارتی که توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و اتحادیه صورت می‌گیرد، عرضه لاستیک تاریخ مصرف گذشته یا تقلبی امکان پذیر نیست.

رئیس اتحادیه فروشندگان لاستیک، فیلتر و تعویض روغن با تکذیب عرضه لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار تاکید کرد: تولید لاستیک در کشور به روز است و به دلیل داشتن مشتری به هیچ عنوان در انبار‌ها نمی‌ماند که تاریخ مصرف آن‌ها منقصی شود همچنین هر لاستیکی که تولید می‌شود سه تا چهار سال گارانتی دارند.

وی گفت: در گذشته شاید این موضوع امکان پذیر بود، اما در طی ۴ سال اخیر به دلیل اینکه بیشتر لاستیک کشور در داخل تولید می‌شود این موضوع امکان پذیر نیست.

گفتنی است طی روز‌های اخیر یک عضو کمیسیون عمران مجلس از عرضه لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار خبر داد و گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت باید نسبت به موضوعات مطروحه درباره فروش لاستیک‌های تاریخ مصرف گذشته در بازار پاسخ دهد.

میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 1029482