صلح و سازش دو طایفه در زاهدان

 رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان از تلاش شورای حل اختلاف شماره ۲۰ زاهدان برای برقراری صلح و سازش بین دو طایفه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، حجت الاسلام حمید رضا بندانی رئیس شورا‌های حل اختلاف استان سیستان و بلوچستان از تلاش شورای حل اختلاف شماره ۲۰ زاهدان برای برقراری صلح و سازش بین دو طایفه خبر داد.

حجت الاسلام بندانی گفت: بر اثر وقوع یک فقره قتل در سال ۸۶، بین دو طایفه در زاهدان اختلافاتی به وجود آمده بود.


وی افزود: پس از دستگیری فرد قاتل و گذشت مدت ۹ سال از حبس وی، قبل از اجرای حکم نهایی پرونده به شورای حل اختلاف برای صلح و سازش ارجاع شد.


حجت الاسلام بندانی گفت: در این راستا تلاش اعضای شورای حل اختلاف با برگزاری جلسات مختلف با بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان طوایف آغاز شد تا بتوانند رضایت خانواده را جلب و به اختلافات پایان دهند.


رئیس شورای حل اختلاف سیستان و بلوچستان گفت: با وساطت و پادرمیانی امام جمعه اهل سنت زاهدان اختلاف و درگیری بین دو طایفه خاتمه یافت و خانواده مقابل رضایت خود را اعلام کردند.


بندانی تصریح کرد: در استان سیستان و بلوچستان با توجه به بافت قومی و طایفه‌ای که وجود دارد بیشتر اختلافات با حضور بزرگان، معتمدان و ریش سفیدان به سازش ختم می‌شود که در این راستا تلاش کرده ایم در شورا‌های حل اختلاف از حضور افراد با تجربه، دارای نفوذ و معتمد اجتماعی استفاده کنیم که تا کنون نتایج بسیار خوبی داشته است.

میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 1030285