دو عضو شورای شهر تهران ناظر هیأت رئیسه شرکت آبفا شدند

سه‌شنبه 23 مهر 1398 - 13:20
کد مطلب: 1030422
شورای شهرتهران

دو عضو شورای شهر با رأی اعضا به عنوان ناظر هیأت رئیسه شرکت آبفا انتخاب شدند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، در یکصد و هفتاد و یکمین جلسه علنی شورای شهر تهران سید آرش حسینی میلانی و مجید فراهانی با اکثریت آرا به عنوان ناظران هیات رئیسه شرکت آبفا در موضوع مصوبه تعیین منابع مالی پروژه‌های توسعه و بازسازی شبکه‌های آبرسانی انتخاب شدند.

همچنین اعضای شورای شهر تهران سه پرونده باغ را مورد بررسی قرار دادند و موافقان و مخالفان نظرات خود را مطرح کردند.

همچنین لایحه سند برنامه پنجم سال سوم توسعه شهری تهران با توجه به چشم‌انداز ماموریت، استراتژی‌ها و اهداف مورد بررسی قرار گرفت.

مرتضی الویری رئیس کمیته برنامه و بودجه شورای شهر تهران درباره این موضوع گفت: شهرداری تهران موظف است تا پایان اردیبهشت ماموریت و استراتژی و اهداف برنامه پنج‌ساله را به شورای شهر ارائه می‌داد اما متاسفانه این اسناد با تاخیر به شورا ارسال شد.

وی گفت: یک ماه و نیم است این اسناد به شورای شهر ارائه شده ولی تاکنون در کمیسیو‌ن‌های تخصصی در حال پیگیری بوده و بعد از آنکه مورد بررسی قرار گرفت در جلسه مشترک با کمیسیون برنامه و بودجه بررسی شد.

الویری گفت: نتیجه این جلسات به کمیسیون تلفیق شورای شهر ارسال و امروز در 6 حوزه ماموریت توسعه مدیریت و حکمروایی شهری، ماموریت شهرسازی و معماری، ماموریت حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری و محیط زیست، اجتماعی و فرهنگی و ماموریت ا یمنی و افزایش تاب‌آوری به همراه جداول با فایل پیوست به صحن علنی ارسال شد.

وی گفت: براساس یک ماده واحده و دو تبصره این موضوع تهیه شد و براساس برنامه پنج‌ساله شهرداری تهران مکلف است جداول کمی شاخص‌های برنامه‌ و هدف‌گذاری را در افق 5 ساله در چارچوب منابع مالی اجرایی کند.

امینی در واکنش به این اظهارنظرها، گفت: کمیسیون برنامه و بودجه در پارلمان‌های ملی و محلی به عنوان کمیسیون تخصصی می‌توانند نسبت به خروجی کمیسیون‌ها اعمال نظر کنند.

سرانجام این طرح با 15 رای موافق به تصویب رسید و زمانی که حجت نظری درخواست سال در این زمینه کرد امینی گفت: باید سوال را مکتوب ارائه دهید و این مساله گلایه‌مندی‌های زیادی را از جانب وی به همراه داشت.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار