رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل:

دانشگاه آزاد اسلامی در مسیر حل‌مسئله‌، کارآفرینی و فناوری است

چهارشنبه 24 مهر 1398 - 11:13
کد مطلب: 1030499
دکتر رسولی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل به تبیین رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: این دانشگاه در حال تبدیل به دانشگاه حل‌مسئله‌، کارآفرین و فناور است و در این راه اصول و ارزش‌های محوری شامل معنویت‌گرایی، مسئله‌گرایی و نوآوری را مدنظر دارد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از واحد اردبیل، اسحاق رسولی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل صبح امروز در مراسم استقبال از دانشجویان ورودی جدید رشته‌های غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل اظهار کرد: اکنون دانشگاه آزاد اسلامی بزرگترین دانشگاه حضوری جهان و در استان اردبیل نیز دانشگاه آزاد اسلامی، بزرگترین مجموعه آموزشی استان محسوب می‌شود و تنها مجموعه‌ای است که با سه وزارتخانه، آموزش و پرورش، آموزش عالی و بهداشت و درمان در ارتباط بوده است.

وی بیان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی ظرفیت و سرمایه بسیار بزرگی است که تأثیرگذاری بین‌المللی آن در عرصه علم و فناوری به‌وضوح مشاهده می‌شود و در کنار آن تأثیر این دانشگاه در تربیت بسیاری از مسئولان و کارشناسان کشور قابل مشاهده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل گفت: ورود دانشجویان جدید به دانشگاه، ورود فکرها، ایده‌ها و روحیه‌های جدید بوده و انرژی تازه‌ای به دانشگاه می‌بخشد که این امر می‌تواند نشاط دانشگاه را روزافزون کند.

رسولی عنوان کرد: دانشجویان ورودی جدید با ورود به دانشگاه سبک زندگی دانشجویی را که سبک علم‌محور و پویا هست، تجربه خواهند کرد و باید دید که این دانشجویان با چه دیدگاهی در دانشگاه حضور پیدا کرده‌اند و در آموزش عالی به‌دنبال چه اهدافی هستند. در واقع به تعداد افرادی که وارد دانشگاه می‌شوند، افکار جدید وارد دانشگاه می‌شود و مهم‌ترین مسئله تفاوت نگرش‌ها و دیدگاه‌هاست که باید بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر دانشجویان در ابتدای ورود به دانشگاه دید صحیح و درستی نداشته باشند، بهترین و طلایی‌ترین دوران عمر خود را در مقدس‌ترین مکان هدر خواهند داد، پس لازم است که جویندگان علم با دید درست و دقیق و عقلایی وارد دانشگاه شوند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل تصریح کرد: دانشگاه در راستای افزایش منزلت اجتماعی افراد تأثیرگذار بوده و دید و نگرش جامعه به دانشگاه و دانشجویان در سطح بالاتری قرار دارد و در واقع دانشگاه تحرک بخش پایگاه‌های اجتماعی جامعه است.

رسولی اضافه کرد: ارتقای منزلت اجتماعی در سایه علم و دانشگاه هدف درست و منطقی است؛ اما نباید صرفاً متمرکز بر این هدف باشیم و تبدیل به انسانی که منزلت بالایی دارد در کنار افزایش توانمندی برای خدمت بهتر به جامعه و سیر صعودی در کمالات انسانی، افزایش معرفت، رسیدن به درک بهتری از هستی، درک بهتری از انسان و درک بهتری از فلسفه وجود خلقت و علم و... باید از دیگر اهداف دانشجو باشد.

به گفته رئیس دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در سبک زندگی دانشجویی افرادی موفق هستند که از مطالعه و شنیدن صحبت‌های علمی و بهره‌بردن از استادان و از دانستن لذت ببرند.

وی با اشاره به ساقط کردن پهپاد آمریکایی و توسعه فناوری موشکی کشور توسط جوانان گفت: اکنون علم در جهان پایه و اساس اقتدار و قدرت است و کشورهایی اقتدار دارند که صاحب علم هستند و ایران اکنون به مدد جوانان خود صاحب اقتدار شده و در ساخت موشک‌های متنوع به خودکفایی رسیده و با موشک‌های ساخت خود، پهپاد آمریکایی را ساقط می‌کند. این جوانان که در توسعه فناوری‌های نوین تلاش می‌کنند، تضمین‌کننده روزهای روشن آینده مملکت هستند.

رسولی به تبیین رویکردهای دانشگاه آزاد اسلامی پرداخت و گفت: این دانشگاه در حال تبدیل به دانشگاه حل‌مسئله‌، کارآفرین و فناور است و در این راه اصول و ارزش‌های محوری شامل معنویت‌گرایی، مسئله‌گرایی و نوآوری را مدنظر دارد.

دانشگاه محل علم و گفتگو

حجت‌الاسلام محمد تجلایی معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل نیز اظهار کرد: دانشگاه محل علم، محل گفتگو و محل رایزنی است که باید پویایی و تحرک مداوم داشته باشد.

حجت‌الاسلام محمد تجلایی، شهید باکری را الگوی دانشجویان معرفی و افزود: جوان دانشجوی آگاه، یعنی جوانی که برای عالم، عالم می‌سازد و برای دنیا، دنیا و برای آخرت، آخرت می‌سازد و جوانان ما پاک و با ایمان هستند.

در ادامه این برنامه معاونان دانشگاه به تشریح کارکرد حوزه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام/

203 / 188

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار