نمایش عکس‌های «ایران والعراق لایمکن الفراق»

نمایشگاه عکس «ایران والعراق لایمکن الفراق» در ایستگاه مترو امام خمینی(ره) برپا شد.

به گزارش گروه فرهنگی ایسکانیوز، سال گذشته در پی بروز تظاهرات و اغتشاشاتی در استان بصره عراق و عملیات رسانه‌ای غرب برای نشان دادن شکاف مابین مردم ایران و عراق، واحد بین‌الملل دفتر مطالعات جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی اقدام به برگزاری مسابقه عکسی با شعار «ایران والعراق لایمکن الفراق» در پیاده روی اربعین حسینی ۱۴۴۰ کرد.

۴۹۹ عکس از نقاط مختلف کشور به دبیرخانه این مسابقه ارسال شد که ۱۰۰ عکس بانظر هیئت انتخاب به مرحله اول راه پیدا کردند و با داوری سیدعباس میرهاشمی مدیرعامل وقت انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس، ۳ عکس به عنوان نفرات برتر انتخاب شدند؛ علی ابک، علی شعبانی و جمال زبیدی به ترتیب نفرات برتر این مسابقه عکاسی اعلام شدند.

امسال به مناسبت اربعین حسینی آثار برگزیده مسابقه عکاسی «ایران والعراق لایمکن الفراق» با همکاری سازمان بهره برداری مترو تهران و ستاد اربعین کل کشور در قالب نمایشگاهی در ایستگاه مترو امام خمینی (ره) به نمایش در آمده است.

علاقه‌مندان می‌توانند از ۱۸ تا ۳۰ مهرماه از این نمایشگاه بازدید به عمل آورند.

انتشار نخستین برشور راهیان نور عراق

همچنین پیرو سلسله جلسات مدافعان فرهنگی حرم و تاکید اساتید و سخنرانان بر شکل‌گیری راهیان نور عراق و سوریه واحد بین‌الملل نخستین بروشور راهیان نور عراق را منتشر کرد.

این بروشور بر اساس مسیرهای زیارتی زوار اربعین تنظیم شده و شهدای برجسته ایرانی و عراقی دفاع از حریم اسلام و اهل بیت(ع) معرفی شده اند.

در این بروشور علاوه بر شهدای سال‌های اخیر، دو تن از شهدای عراقی جنگ تحمیلی و از رزمندگان و فرماندهان سپاه بدر که در عملیات مرصاد به شهادت رسیدند معرفی شده اند.

مسیرهای «منتهی به مرز خسروی»، «کربلا به کاظمین»، «کاظمین به سامرا» و منطقه عمومی سامرا؛ مناطقی هستند که در برشور «برادران تنی» معرفی و شهدای هر مسیر معرفی شده‌اند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1030545