ورود 148 زائر اربعین به کشور در هر دقیقه

فرمانده نیروی انتظامی با اعلام این مطلب که از ابتدای ماه صفر 3 میلیون زائر برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی وارد کشور عراق شده‌‌اند، به موج بازگشت زائران اشاره کرد و گفت: در هر دقیقه 148 زائر وارد کشور می‌شوند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی گفت: از اول ماه صفر تاکنون 2 میلیون و 965 هزار و 353 نفر از کشور خارج شده اند؛ این در حالی است که در همین بازه زمانی یک میلیون و 427 هزار و 745 نفر به کشور بازگشته‌اند.

وی افزود: در واقع و بر مبنای آمار برخط پلیس، هم اکنون یک میلیون و 500 هزار نفر از زائران همچنان در خاک کشور عراق و مشغول زیارت هستند.

سردار اشتری درباره وضعیت تردد در مرزهای چهارگانه گفت: از مرز مهران تاکنون 76 هزار و 390 نفر به کشور وارد و 20 هزار و 906 نفر نیز از این مرز خارج شده اند؛ یعنی در این مرز موج بازگشت به کشور با افزایش 3 برابری آغاز شده است.

وی در تشریح وضعیت مرز خسروی گفت: ورود زائران از این مرز تاکنون 3 هزار و 668 نفر و خروج از کشور 2 هزار و 311 نفر بوده است.

سردار اشتری با اشاره به وضعیت تردد در مرز شلمچه افزود: در حال حاضر و بر مبنای آمار آنلاین و برخط قرارگاه اربعین پلیس، از مرز شلمچه 37 هزار و 877 نفر به کشور ورود داشته‌اند؛ این در حالی است که آمار خروج از کشور در این مرز 4 هزار و 266 نفر بوده است.

فرمانده نیروی انتظامی در توضیح روند تردد از مرز چذابه نیز گفت: ورود به کشور از این مرز تاکنون 13 هزار و 947 نفر و خروج از کشور 3 هزار و 479 نفر بوده است.

سردار اشتری با اشاره به اینکه موج بازگشت زائران به کشور شروع و در حال افزایش است، ادامه داد: در آمار دقیق تری باید بگویم خروج زائران از مرزها در هر دقیقه به طور میانگین 37 نفر و ورود به کشور در بازه زمانی اشاره شده 148 نفر است؛ البته این روند متغیر است و در بازه‌های مختلف ممکن است نوساناتی داشته باشد.

وی بیان کرد: امسال بیش از 60 درصد از زائران از خودروی شخصی برای تشرف به عتبات عالیات استفاده کرده‌اند و با توجه به این رویکرد لازم است که زوار عزیز از شتاب و عجله در رانندگی پرهیز و با صبر و حوصله رانندگی کنند.

فرمانده ناجا در بخش دیگری از سخنان خود در توصیه به زائران اربعین حسینی گفت: در ابتدا به زوار عزیز "زیارت قبول" می گویم و امیدوارم نایب‌الزیاره ما نیز باشند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه موج بازگشت زوار به کشور آغاز شده، لازم است که زائران چون همیشه با فرزندان خود در نیروی انتظامی همکاری لازم را داشته و به توصیه های پلیس توجه کنند.

سردار اشتری با اشاره به حضور فعال و شبانه روزی نیروهای پلیس در مسیرهای تردد زائران، پایانه های مرزی گفت: خستگی و خواب آلودگی، شتاب و عجله در رانندگی از عوامل جدی وقوع برخی تصادفات در این ایام بوده بنابراین به زائران عزیز توصیه می کنم در موج بازگشت حتما پیش از رانندگی استراحت کافی داشته باشند و هر زمان که نیاز به استراحت داشتند به توقفگاه هایی که در طول مسیر برای زوار در نظر گرفته شده ، مراجعه کنند.

وی افزود: باتوجه به اینکه امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش تردد زوار را در محورهای مواصلاتی داشته‌ایم اما به لطف خداوند متعال و عنایات ابا عبدالله الحسین (ع)، تهیه زیرساخت‌های لازم و ارتقای فرهنگ ترافیک رانندگان، تلاش همکارانم و همکاری مردم با پلیس، میزان و درصد تصادفات و مجروحان نسبت به مدت مشابه سال قبل کمتر شده است.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: امسال 97 درصد زائران از مرز زمینی و 3 درصد از طریق هوایی به عتبات عالیات مشرف شده اند.

وی در تشریح جزئیات سفر زمینی زوار اربعین حسینی (ع) اشاره کرد: 56 درصد از زوار از مرز مهران، 25 درصد از مرز شلمچه، 11 درصد از مرز چذابه و 5 درصد از مرز خسروی برای تشرف به عتبات عالیات عازم عراق شدهاند.

سردار اشتری در بخش پایانی سخنان خود خطاب به زوار اربعین حسینی عنوان کرد: زائران زمان بازگشت خود به کشور را «مدیریت» کنند.

گفتنی است، در ارتباط ویدئو کنفرانس فرمانده ناجا با قرارگاه های فرعی اربعین پلیس در مرزهای چهارگانه، فرماندهان انتظامی ایلام، کرمانشاه و خوزستان گزارشی از نحوه خدمات دهی خود به زوار عزیز را ارائه کردند.فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1030561