مستمری مددجویان بهزیستی پرداخت شد

رئیس سازمان بهزیستی گفت: مستمری مددجویان بهزیستی روز دوشنبه 29 مهر به حسابشان واریز شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، وحید قبادی دانا رئیس سازمان بهزیستی کشور در حاشیه جلسه امضای تفاهم‌نامه ارائه خدمات وکیل معاضدتی به معلولان و مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در این خصوص که آیا واریز مستمری مددجویان این سازمان گفت: مستمری مددجویان بهزیستی روز دوشنبه به حسابشان واریز شده است.

وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت رسیدگی این سازمان از افراد دارای معلولیت اوتیسم نیز با اشاره به اینکه تنها 91 مرکز توانبخشی اوتیسم در کشور تحت پوشش بهزیستی در حال فعالیت است، ادامه داد: اوتیسم یکی از انواع معلولیت‌های تحت پوشش این سازمان است و 450 هزار نفر دیگر از معلولان از خدمات این سازمان استفاده می‌کنند.

وی گفت: طبق ماده 26 بخشی از مقررات دولت و ماده 57 قانون احکام دائمی هر مجموعه‌ای که می‌خواهد تحت پوشش سازمان بهزیستی باشد در قدم نخست باید مجوز لازم را اخذ کند، برخی از مجموعه‌ها مجوزهای لازم را اخذ نکرده و امکان تعامل قانونی ندارند.

قبادی دانا افزود: 8500 موسسه خیریه و غیر دولتی از این سازمان مجوز دریافت کرده‌اند.

رئیس سازمان بهزیستی در پاسخ به این سوال که چرا افراد دارای معلولیت اوتیسم بالای 12 سال، خدمتی از این سازمان دریافت نمی‌کنند گفت: حمایت، توانمندسازی و آموزش این افراد با همکاری سازمان آموزش و پرورش استثنائی، آموزش و پرورش و بهزیستی به طور مشترک انجام می‌گیرد.

وی درخصوص حل معضل زباله‌گرد‌ها نیز توضیح داد: موضوع زباله‌گردها موضوع سازمان بهزیستی نیست و باید از شهرداری به عنوان هاد مسئول در این‌باره سوال پرسید‌ اما ما درباره وضعیت کودکان زباله‌گرد از شهرداری مطالباتی داشته ایم و درخواست کردیم که شهرداری اجازه سو استفاده از پیمانکاران از کودکان را بگیرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1031060