هیچ مهد کودکی حق ندارد از کودکان به عنوان مدلینگ استفاده کند

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: تاکنون گزارشی درباره استفاده کردن مهد کودک ها از کودکان به عنوان مدلینگ نداشته ایم و فقط خبر این نوع استفاده مهد کودک ها از بچه ها را دیده ایم.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز،چالش های مهد کودک ها همیشه گره خورده بود به شهریه، اما این بار موضوعی جدید مطرح شد موضوعی به نام استفاده از کودکان به عنوان مدلینگ!! امری که روز گذشته رسانه ای شد و در آن خبر یک مدیر مهد گفته بود که برای هر کودک ۶۰۰ تا ۱ میلیون می‌گیرد و از ساعت ۹ صبح تا ۲ بعد از ظهر کودک را در اختیار عکاس برای عکس گرفتن می‌کند.

حبیب الله مسعودی فرید، در گفت و گوی زنده تلویزیونی درباره استفاده کردن مهد کودک ها از کودکان به عنوان مدلینگ گفت: تاکنون گزارشی در این باره نداشته ایم و فقط خبر این نوع استفاده مهد کودک ها از بچه ها را دیده ایم.

وی گفت: امروز بخشنامه ای مبنی بر اینکه هیچ مهد کودکی حق ندارد از کودکان به عنوان مدلینگ استفاده کند را ارسال کردیم و در این بخشنامه قید شده است که این کار غیر قانونی است و هیچ مهدی اجازه انجام این کار را ندارد.

فرید درباره شیوه نظارت بر مهد کودک ها گفت: سازمان بهزیستی چندین راه کار برای نظارت دارد که یکی از آنها اعزام اکیپ های ارزیاب مخصوصا در ۳ ماهه اول شروع سال است که تعداد بچه ها بیشتر می‌شود. این اکیپ‌های کارشناس از همه مهد‌ها بازدید می‌کنند.

فرید گفت: مردم اگر موردی مشاهده کردند به شماره پیامک ۳۰۰۱۲۳۳۳ پیامک دهند تا موضوع بررسی شود.

وی افزود: اکثر شکایات بحث شهریه مهدهاست و درباره مدلینگ اصلا گزارشی نداشتیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1031111