آخرین به‌روزرسانی منتشر شد؛

بررسی مجوز 42 مؤسسه اعزام دانشجو/ پایان اعتبار مجوز دو مؤسسه

دوشنبه 6 آبان 1398 - 14:16
کد مطلب: 1031423
مهاجرت نخبگان

کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم در آخرین به‌روزرسانی، بررسی تمدید مجوز 42 مؤسسه اعزام دانشجو به خارج را در دستور کار قرار داد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین به‌روزرسانی که مهرماه ۹۸ انجام شد، فهرست مؤسسات مجاز و غیرمجاز اعزام دانشجو به خارج را اعلام کرد.

در این به‌روزرسانی، ۱۱۷ مؤسسه اعزام دانشجو، مجاز اعلام شدند که از این تعداد، تمدید مجوز ۴۲ موسسه در حال بررسی بوده و دو مؤسسه نیز اعتبار مجوز آنها به پایان رسیده است.

طبق اعلام کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان، ۱۲۰ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج نیز همچنان اجازه هیچ‌گونه فعالیت درباره اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و ... ندارند.

دانشجویان متقاضی اعزام به خارج از کشور برای اطمینان هرچه بیشتر، اسامی دانشگاه‌های معتبر در فهرست اداره کل دانش آموختگان را مطالعه کنند. هر مؤسسه یا شرکت خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور فقط برای کشور یا کشورهایی اجازه اقدام دارد که نام‌شان در مقابل نام مؤسسه درج شده است.

مجوز صادر شده فقط برای فعالیت در شهری است که در فهرست ستون محل دفتر قید شده است؛ بنابراین مؤسسات اجازه فعالیت در شهرهای دیگر کشور حتی با شعبه یا نمایندگی را ندارند. هریک از مؤسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور صرفاً مجاز به تبلیغ در ستون آدرس الکترونیکی و سایت اعلام شده به سازمان امور دانشجویان بوده و تبلیغ در سایر سایت‌های الکترونیکی و همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه‌های فعالیت کاملاً غیر مجاز و از درجه اعتبار ساقط است.

برگزاری دوره‌ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه‌های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه‌ها بدون اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع است. مؤسساتی که آدرس دفتر آنها تغییر کرده و با نشانی مندرج فهرست اعلام شده مطابقت ندارد، لازم است در اسرع وقت نشانی جدید را به صورت مکتوب به سازمان امور دانشجویان اطلاع دهند.

متقاضیان تحصیل در خارج از کشور که از طریق موسسات اعزام دانشجو اقدام می کنند، قبل از هر اقدامی ابتدا دانشگاه معتبری را از روی فهرست اداره دانش آموختگان وزارت علوم انتخاب کنند، سپس به فهرست مؤسسات خدماتی اعزام مجاز و غیر مجاز که در سایت اداره بورس دانشجویان خارج وزارت علوم منتشر شده، راجعه کرده و هیچ آدرس دیگری را قبول نکنند.

متقاضی باید بعد از انتخاب دانشگاه و مؤسسه معتبر از فهرستوزارت علوم، با مؤسسه تماس حاصل کند و مؤسسات موظف هستند اطلاعات و مشاره لازم را ارائه دهند و فرایند اخذ پذیرش از دانشگاه خارجی را تشریح کنند.

انتهای پیام/

168 / 320

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار