قیمت طلا 7 دلار کاهش یافت

قیمت طلا امروز در پی خبرهای مثبت از مذاکرات تجاری چین و آمریکا بیش از 7 دلار کاهش داشت.

به گزارش گروه اقتصادی ایسکانیوز، امروز در بازارهای جهانی قیمت هر اونس طلا با 7.3 دلار کاهش نسبت به روز گذشته به قیمت 1483 دلار معامله شد. قیمت طلا امروز در کمترین زمان 1480.3 دلار و در بیشترین زمان 1492.9 دلار به فروش رفت.

قیمت این فلز گرانبها امروز در مقایسه با یک ماه گذشته 22 دلار کاهش داشت، اما نسبت به یک سال گذشته 257 دلار با افزایش همراه شد.

در گروه سایر فلزات گرانبها هم، نقره با کاهش 10 سنتی هر اونس به قیمت 17.5 دلار معامله شد. فلز پلاتینوم یک دلار کاهش داشت اما فلز پالادیوم 4 دلار با افزایش همراه شد.

خبرگزاری رویترز نوشت: امروز قیمت طلا در بازارهای جهانی تحت تاثیر سیگنال‌های مثبت بهبود مذاکرات تجاری چین و آمریکا کاهش یافت. زمانی که سرمایه‌گذاران خبرهای مثبتی از بهبود اقتصاد می‌شنوند، سرمایه‌گذاری از سمت طلا منحرف می‌شود. سرمایه‌گذاران معمولا فلز زرد را به عنوان یک منطقه امن سرمایه‌گذاری می‌دانند.

وزیر بازرگانی چین امروز اعلام کرد: «دو کشور چین و آمریکا برای لغو تعرفه‌ها در فازهای مختلف به توافق رسیده‌اند.»

لاکمن تحلیل‌گر FXTM گفت: خبر بهبود روابط تجاری چین و آمریکا هیجان‌انگیز است و تا حدود زیادی می‌تواند سرمایه‌گذاری روی دارایی‌های امن مانند طلا را کاهش دهد.

بر اساس این گزارش طبق این توافق بسیار محتمل است که آمریکا تعرفه‌هایی را که قرار بود 15 دسامبر روی کالاهایی نظیر موبایل، لپ‌تاپ، کامپیوتر و اسباب‌بازی به ارزش 156 میلیارد دلار اعمال کند را لغو کند.

تعرفه‌های متقابلی که طی 16 ماه گذشته بین دو کشور چین و آمریکا رد و بدل شده، اقتصاد دو کشور را تضعیف کرده و نگرانی‌هایی را در باره کاهش رشد اقتصاد جهانی ایجاد کرده است، به‌طوری‌که این نگرانی‌ها قیمت طلای جهانی را که از نظر سرمایه‌گذاران منطقه امن سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود را 16 درصد تنها در سال جاری افزایش داده است.

واندانا بارتی، تحلیل‌گر کالاهای اساسی گفت: در صورتی که گفت‌وگوهای تجاری به سمت مثبت‌تری پیش برود، قیمت فلز زرد کاهش بیشتری خواهد داشت. اگر قیمت به کمتر از 1480 دلار در هر اونس برسد، قیمت تا 1465 دلار در هر اونس نیز پایین خواهد رفت.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1042386