اولین دغدغه جامعه رادیولوژیست؛ به روز رسانی تجهیزات

رئیس انجمن رادیولوژی ایران گفت: از نظر تعداد دستگاه‌های رادیولوژی تامین هستیم، اما از نظر نگهداری و به روز رسانی اگر بودجه‌ای در نظر گرفته نشود در آینده با مشکل مواجه خواهیم شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز ،دکتر جلال جلال شکوهی در حاشیه برگزاری همایش روز جهانی رادیولوژی (جشن اشعه ایکس)و تقدیر از پزشکان رادیولوژیست جانباز دفاع مقدس در هتل ارم با اشاره به فعالیت ٢٩٠٠ رادیولوژیست ثبت نام شده در انجمن گفت: پیش بینی می‌کنیم تا سال١٤٠٠، 4 هزار رادیولوژیست در کشور داشته باشیم.
وی به فعالیت٢٤انجمن استانی رادیولوژی تحت نظر انجمن مرکزی گفت: اعتراض به تعرفه‌ها، دخالت رشته‌های دیگر پزشکی در رادیولوژی و برخی مشکلات رفاهی از جمله گلایه‌های این قشر بود که با همکاری وزارت بهداشت تا حدودی این مشکلات حل شده است.
دکتر جلال شکوهی درباره به روز شدن دانش متخصصان رادیولوژی در کشور گفت: برگزاری کلاس‌های آموزشی، همایش‌ها و ایجاد فرصت‌های آموزشی در خارج از کشور سبب شده تا متخصصان این رشته همگام با علم روز رادیولوژی حرکت کنند به گونه‌ای که توان متخصصان ایرانی رادیولوژی رتبه اول منطقه را دارد.
وی گفت:با توجه به اینکه ١٢٤سال پیش در چنین روزی اشعه ایکس کشف شد امروز روز جهانی رادیولوژی نام گرفته و محور جهانی تصویربرداری در صدمات ورزشی برجسته شده است.
وی افزود: در ایران نیز به همراه گرامیداشت این روز آموزش درباره غربالگری جنین در سه ماهه اول و رادیولوژی عضلات و مفاصل را داریم.


رئیس انجمن رادیولوژی ایران درباره مضرات رادیولوژی نیز گفت:اشعه ایکس در رادیولوژی و سی تی اسکن ضرر دارد، اما سونوگرافی و ام ار آی، چون با امواج تصویربرداری می شود ضرری ندارد، اما باز باید تاکید کرد که مردم نباید خودشان به دنبال تصویربرداری باشند و حتما باید با توصیه پزشکان باشد.
جلال شکوهی گفت: از ۱۰ نفر رادیولوژیست جانباز دوران دفاع مقدس تجلیل شد.
مراسم روز جهانی رادیولوژی با حضور متخصصان این رشته و آقای ربیعی سخنگوی دولت برگزار شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1042503