نمی گذاریم تحریم‌ ها، بیماران «ای بی» را دچار مشکل کند

رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های وزارت بهداشت با اشاره به خودداری شرکت سوئدی تولید کننده پانسمان بیماران «ای بی» از فروش آن به ایران، گفت: اجازه نمی‌دهیم عوارض ناشی از تحریم این بیماران را دچار مشکل خاصی کند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری‌های وزارت بهداشت درباره «تأمین پانسمان بیماران ای بی»، گفت: اجازه نخواهیم داد عوارض و اذیت‌های ناشی از تحریم، این بیماران را دچار مشکل خاصی کند.

وی با اشاره به جزئیات ممانعت شرکت‌های خارجی از ورود پانسمان‌های مورد نیاز این بیماران، افزود: شرکت سوئدی در دنیا فعالیت می‌کند که پانسمان‌های مربوط به بیماران EB را با کیفیت بالا تولید کند و ما نیز برای اینکه بهترین خدمات را ارائه دهیم قبل از تحریم‌ها از این شرکت، پانسمان‌ها را تهیه می‌کردیم.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و امور بیماری های وزارت بهداشت یادآور شد: در دوره‌های بعدی با آغاز تحریم‌ها شرکت سوئدی از در اختیار گذاشتن این پانسمان‌ها خودداری کرد و ما تلاش کردیم شرکت‌ جدیدی را جایگزین کنیم، اما بیماران ما به دلیل اینکه به این پانسمان‌ها عادت کرده بودند، اعلام کردند که می‌خواهند از پانسمان‌های تولیدی شرکت سوئدی استفاده کنند.

شادنوش اضافه کرد: ما از طریق سفارت خود در سوئد و وزارت خارجه با شرکت سوئدی ارتباط گرفته و از آنها درخواست کردیم تا بیماران ما بتوانند از پانسمان‌های آنها استفاده کنند اما شرکت یاد شده اعلام کرد به دلیل تحریم‌ها امکان در اختیار گذاشتن پانسمان‌ها را ندارد.

وی گفت: بخش تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت تلاش کرد از طرق دیگر این پانسمان‌ها را فراهم کند؛ البته این موضوع فقط مربوط به پانسمان‌های این بیماران نیست بلکه در خصوص ورود تجهیزات دیالیز نیز این موضوع وجود دارد؛ به این شکل که شرکت‌های مربوط به این بخش نیز از ارسال تجهیزات دیالیز خودداری کرده‌اند اما ما سعی کرده‌ایم این مشکل را حل کنیم.

انتهای پیام/

کد خبر: 1042667