درد فدراسیون کشتی «فقدان قانون» است

مدیر کل تربیت بدنی دانشگاه آزاد درد بزرگ ورزش و فدراسیون کشتی را فقدان قانون خواند و با ابراز تاسف از این ماجرا، از مسئولان فدراسیون کشتی خواست تا هرچه سریع تر فکری به حال این معضل کنند.

کمال جوانمرد، مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز در مورد جلسه هفته گذشته در خراسان رضوی گفت: این جلسه به نخستین جلسه کمیته تخصصی ورزش استان خراسان رضوی تبدیل شد و مباحث بسیار خوبی هم در آن مطرح شد. بحث درآمدزایی واحدهای دانشگاهی را مطرح کردیم و گزارشات بسیار خوبی هم از طریق دوستان ارائه شد که در این زمینه کارهای خوبی صورت گرفته است. یک سری پیشنهادات و خواسته ها هم بود که مطرح شد و راهکارهای لازم را هم ارائه دادم.

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد در ادامه افزود: جلسه کمیته تخصصی ورزش یزد هم جلسه خوبی بود. طبیعتا اولویت این جلسات بحث درآمدزایی واحدهای ورزشی است که تمام واحدهای ورزشی باید از امکانات و اماکن ورزشی خود کسب درآمد کنند تا برای خودکفایی آماده باشند. در واحدهای یزد هم گام های خوبی برداشته است. یکی دیگر از مباحث بحث آکادمی های ورزشی است. به همت دوستان در یزد یک آکادمی والیبال بسیار خوب، سودده و فعال داریم ضمن اینکه صحبت های لازم برای تاسیس آکادمی های بعدی هم مطرح شد. برگزاری مسابقات استانی، میزبانی مسابقات کشوری، تاسیس آکادمی های ورزشی، اخذ مجوزهای باشگاهداری حرفه ای و درآمدزایی از اماکن ورزشی اولویت های ورزشی واحدها است که در نشست های استانی در این موارد صحبت می کنیم و اگر واحدها درخواست یا پیشنهادی هم داشتند مطرح می شود و بررسی می کنیم. این هفته به تبریز می روم و یک نشست استانی هم آنجا خواهیم داشت.

جوانمرد به بحث انتخابات مجمع ورزش دانشگاهی استان تهران ورود کرد و با اشاره به ثبت نام نامزد دانشگاه آزاداسلامی برای این انتخابات تصریح کرد: اساسنامه فدراسیون و مجامع انتخاباتی به سال 85 برمی گردد که آن موقع وزارت علوم در ورزش و بحث های دیگر دست بالا را داشت. الان اما اینگونه نیست. الان دانشگاه های دیگر مخصوصا دانشگاه آزاد اسلامی در ورزش دانشجویی و دانشگاهی سهمی دارند که قابل انکار نیست. این سهم در اساسنامه های فعلی نادیده گرفته شده است. راه درست این است که اساسنامه فدراسیون اصلاح شود و اساسنامه جدیدی نوشته شود که در آن به دانشگاه هایی که در زمینه ورزش هزینه می کنند بیشتر بها داده شود. انتخابات استانی برگزار می شود اما نامزدهای فدراسیون به خودشان رای می دهند. امید داریم که با مساعدت رئیس فدراسیون و مسئولان دیگر این بحث ها تغییر کند. زیبنده ورزش دانشگاهی کشور نیست که دانشگاه آزاد به عنوان بزرگترین فعال آن، در حاشیه قرار بگیرد. دانشگاه های دیگر هم به درستی ملاحظاتی دارند که باید مورد حمایت و احترام قرار بگیرد.

جوانمرد در بخش دیگری از سخنان خود به بحث فدراسیون کشتی اشاره کرد و گفت: دیروز در فدراسیون کشتی مهمان دبیر بودم و در این زمینه صحبت کردیم. در حقیقت اوضاع ورزش کشور بسیار ناامید کننده است. در فدراسیون کشتی ما شاهد «عدم اجرای قانون» یا «بد اجرا شدن قانون» نیستیم بلکه اساسا «قانونی» نیست که بخواهیم رعایت شود. فدراسیون کشتی قبول دارد که اعتراض ما درست است و تیم رعد ساری تخلف کرده اما در هیچ کدام از بندها و آیین نامه های فدراسیون اصلا چنین تخلفی پیش بینی نشده و دوستان نمی دانند چطور باید با این تخلف برخورد کنند!

مدیرکل تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی افزود: سال قبل هم مشکل مشابهی وجود داشت اما کسی نیامد روی آن قانونی بنویسد. الان قانونی در مورد اینکه با تیم متخلف چگونه برخورد شود وجود ندارد. قانونی هم در مورد اینکه اگر تیمی لیگ را نیمه کاره رها کند نداریم. این اسمش فقدان قانون است و بی اندازه تلخ است. من دبیر را بی اندازه آدم روشنی دیدم و بسیار از مصاحبت با وی لذت بردم اما فدراسیون کشتی و سازمان لیگ حتما باید در قوانین اجرایی مسابقات بازنگری کنند. در هرجای دنیا بگویند در یک مسابقه از یک ورزشکار غیرمجاز استفاده شده، رای بازی سه برصفر می شود. در هر رشته ورزشی که لیگ داشته باشد، بازیکن غیرمجاز باعث باخت تیمش خواهد شد.اینجا تیم رعد ساری از بازیکن غیرمجاز استفاده کرد و ما را شکست داد و ما این را اثبات کردیم اما رای برنگشت. چطور چنین چیزی امکان پذیر است؟

انتهای پیام /

کد خبر: 1043383