مصرف، خرید و فروش مواد مخدر حرام است

امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و هم‌چنین خرید و فروش آن‌ها از دیدگاه شرعی حرام است و علمای اهل سنت نیز بر این مطلب هم نظر هستند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مولوی عبدالحمید گفت: از آنجائی که ضرر و زیان موادمخدر امری، مسلم و شناخته شده است، در آن شک و تردیدی وجود ندارد و امروزه، نقصان و ضرری که موادمخدر برای همه‌ دنیا و جهان دارد، بر کسی مخفی نیست.

وی افزود: مواد مخدر یکی از پدیده‌های بسیار زشت و شومی است که در دنیا فاجعه‌‌ها بوجود آورده است و تهدیدی هم برای ملت‌های دنیا و جامعه‌ انسانی و هم برای کشور و ملت‌ ما محسوب می‌شود.

امام جمعه اهل سنت گفت: هم مصرف مواد مخدر و انواع مخدرات و هم خرید و فروش آن از دیدگاه شرعی حرام است و علمای اهل سنت، خصوصا علمایی که تبحر علمی دارند، بر این مطلب هم نظر هستند.

مولوی عبدالحمید گفت: بر همه افراد جامعه لازم است که در رابطه با جلوگیری از موادمخدر و مبارزه با این پدیده‌ زشت و شوم، از خود آمادگی و تلاش نشان دهند.

وی تصریح کرد: همه‌ مردم باید در عزم ملی در جهت مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند تا از ورود مواد مخدر به کشورمان جلوگیری شود.

امام جمعه اهل سنت گفت: نیروهای نظامی و انتظامی وظیفه‌شان را در این مبارزه انجام می‌دهند، اما خود مردم هم باید وظیفه‌ اجتماعی‌شان را انجام دهند. علما، اندیشمندان، دانشگاهیان، فرهنگیان و... باید در امر به معروف و نهی از منکر و نصیحت کردن افرادی که به این پدیده گرفتار هستند همکاری کنند تا مردم و افرادی که آلوده هستند، مسیر زندگی‌شان را تغییر دهند. شغل دیگری را انتخاب کنند؛ هر چند درآمدش کمتر باشد ولی حلال باشد تا نان موادمخدر به فرزندان خودشان ندهند بلکه از راه‌های دیگر کسب و کار کنند و درآمد سالم و حلالی داشته باشند.

مولوی عبدالحمید در پایان گفت: همه‌ مردم باید در این زمینه یاریگر یکدیگر باشند تا از ورود این پدیده‌ شوم از مملکت ما و کشور ما جلوگیری شود.

انتهای پیام/

کد خبر: 1044492