دانشجویان  پیگیر مطالبات مردم از مسئولان هستند

 اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در بیانیه‌ای به مناسبت روز دانشجو اعلام کرد: این اتحادیه خود را نماینده ملت در مسیر عدالتخواهی و مطالبه‌گری حقوق تضعیف شده اقشار مختلف در بحث های مهمی همچون معیشتی و دیگر موراد گله‌مندی مردم از مسئولان می‌داند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به مناسبت 16 آذر بیانیه‌ای صادر کرد.

در بخش ابتدایی این بیانیه آمده است: شانزدهم آذر سال 1332، روزی است که دانشجویانی از دانشگاه تهران در اعتراض به دخالت‌های آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر معاون رئیس‌جمهور آمریکا به تهران، همراه دیگر دانشجویان به پا خواستند و سینه خود را آماج گلوله‌های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح استکبارستیزی،‌ استقلال‌خواهی، عدالت‌طلبی و آزادی‌خواهی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند. این روز شاهدی بر دشمن‌شناسی دانشجویان و نشانه‌گیری رأس فتنه‌ها و درگیری با پیشوایان کفر است.

در بیانیه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان عنوان شده است: حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد جنبش دانشجویی مسلمان ایران در مقاطع مختلف چهل سال اخیر به ویژه در سال‌های دفاع مقدس و رخدادهای شگرفی چون تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در سال 1358 و دیگر وقایع تأثیرگذار در انقلاب اسلامی همواره طلایه‌دار نقش پذیری‌ها و اقدام‌های تعیین کننده در هدایت نیروهای دلسوز و مشتاق پیشرفت و اقتدار کشور در دفاع از استقلال و کیان جمهوری اسلامی و ارزش‌های انقلاب و اسلام عزیز بوده و در این راه خطیر، رشادت‌ها و سلحشوری‌های فراوانی از خود نشان داده است که حتی تعداد کثیری از آنان نیز به فوز عظیم شهادت نائل آمده‌اند.

دانشجویان در این بیانیه تاکید کردند: اکنون پس از گذشت چهل و اندی سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، نهال انقلاب، درخت تنومندی شده که ریشه‌های آن در اعماق جان‌های مردم خاورمیانه دویده است و صدای آزادی‌خواهی ملت ایران به گوش مردمان سایر کشور‌ها نیز رسیده است. امروز مقاومت در برابر استکبار جهانی به آرزوی بسیاری از ملت‌ها تبدیل شده درحالیکه ایران سرافراز جلوه این مقاومت در سراسر دنیاست.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: دانشجویان، نسل فرزانه و آگاه و برگزیده کشورند که استکبارستیزی، آزاد اندیشی، آرمان‌گرایی، عدالتخواهی، روحیه جهادی و انقلابی، مطالبه‌گری و دفاع ازحقوق مظلومان و مستضعفان جهان از شاخصه‌های بارز آنهاست، باید با تمسک به قرآن واهل بیت (ع) همراه با بصیرت و پیروی از رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (حفظه‌الله) در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی درجهت شکوفایی و تحقق این شاخصه‌ها گام بردارند.

در بخش پایانی این بیانیه آمده است: اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان به عنوان بزرگترین اتحادیه دانشجویی ایران اسلامی ضمن بزرگداشت روز دانشجو و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دانشجو، اعلام می‌دارد که ضمن لبیک به ندای ولی امر مسلمین امام خامنه‌ای و برافراشتن پرچم سرخ حسینی، ادامه دهنده راه شهیدان خواهد بود و خود را نماینده ملت در مسیر عدالتخواهی و مطالبه‌گری حقوق تضعیف شده اقشار مختلف در بحث های مهمی همچون معیشتی و دیگر موراد گله‌مندی مردم از مسئولان و سازمانها و نهادهای گوناگون کشور می‌داند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1045068