مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، اعلام کرد؛

احداث ۱۱۲ سالن سینمایی در تهران طی ۴۰ سال گذشته

یکشنبه 17 آذر 1398 - 17:25
کد مطلب: 1045265
احداث ۱۱۲ سالن سینمایی

مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران، گفت: در سال های بعد از انقلاب اسلامی ۲۲ پردیس سینمایی و ۱۱۲ سالن با ظرفیت حدود ۲۰.۰۰۰ صندلی به شهر تهران اضافه شده است.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علیرضا آقایی در جلسه شورای راهبردی پردیس های سینمایی شهر تهران که با حضور محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران و جعفری، نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن اجتماعات این شرکت برگزار شد، تصریح کرد: امروزه هنر سینما به عنوان فعالیت فرهنگی یکی از راه های پیشگیری و برون رفت از آسیب های اجتماعی نیز به شمار می آید.

وی با اشاره به طرح جامع پردیس های سینمایی و سینماهای شهر تهران، گفت: بر اساس این طرح در کنار پتانسیل ها و ظرفیت های شهر تهران به لحاظ فرهنگی در حوزه سینمایی، کمبودها و نواقص نیز در این عرصه شناسایی شده است.

به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی، منطقه ۴ و ۱۵ بیشترین جمعیت کودک و نوجوان زیر ۱۵ سال را دارد که لازم است در این مناطق سالن های سینمایی به ژانر کودک و نوجوان اختصاص داده شود.

وی به احیای هویت مکانی و تاریخی سینما در شهر تهران در مقیاس خرد تا کلان اشاره و با بیان این مطلب که به ازای هر ۱۰۰ نفر نیاز به یک صندلی سینما وجود دارد گفت: اصلاح سیاست ها و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ﻫﺎ در ﺑﺨﺶﻫﺎی ﺗﻮﻟیﺪ و ﺗﻮزیﻊ محصولات سینمایی، مدیریت واحد و یکپارچه در حوزه سینما، ارتقای سطح کمی و کیفی سالن های ﺳیﻨﻤﺎ مطابق با استانداردهای ملی و جهانی، توجه به مجموعه کاربری های فرهنگی، فراغتی و تجاری در مجموعه سینماها، جذب بیشترین میزان مخاطبان خاص و عام و کمک به شکوفایی اقتصادی صنعت سینما و توسعه سینماهای غیر فعال و متروکه و افزایش بهره وری اقتصادی در این حوزه نیز بسیار اهمیت دارد که البته اﺣﺪاث و ﺑﺎزﺳﺎزی ﺳﺎﻟن ﻫﺎی ﺳیﻨﻤﺎ باید ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺑﺎ ﺗﻌﺪاد ﺟﻤﻌیﺖ و وﺳﻌﺖ منطقه های ﺷﻬﺮی باشد.

آقایی با اشاره به اینکه در کنار ۵۶ سینمای فعال، ۴۲ سالن سینمای غیر فعال نیز در سطح شهر تهران وجود دارد، ادامه داد: در مناطقی که دارای کمبود تعداد صندلی سینما هستند می توان با بازسازی و مرمت کالبدی و مجهز کردن سینماهای مذکور به تجهیزات مدرن باعث رونق دوباره آنها شد.

در ادامه محمد جواد حق شناس، رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به اینکه باید مخاطبان طرح جامع پردیس های سینمایی و سینماهای شهر تهران، به دقت شناسایی شده و خلاصه این مطالعات در اختیار آنان قرار گیرد، گفت: همچنین ضرورت دارد تا بررسی های لازم صورت گیرد که چگونه می توان وضعیت شهر را بر اساس این مطالعه بهبود بخشید؟

وی به تاثیر سینما بر زندگی مردم اشاره و با تاکید بر این مطلب که باید تعداد سینما ها، سالن ها و فیلم های به نمایش در آمده افزایش یابد، افزود: باید در راستای تحقق عدالت اجتماعی در مسیر ایجاد توازن منطقی بین مناطق برخوردار و غیر برخوردار در این زمینه گام برداریم.

رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران به تقویت سالن های سینما در شرق و جنوب تهران از جمله مناطق۴، ۹، ۱۵، ۱۷ و ۲۱ اشاره کرد و گفت:، با برقراری توازن در مناطق مختلف شهر، می توان به شهر خلاق در عرصه سینما و هنرهای نمایشی دست یافت.

به گفته حق شناس، لازم است از سالن اجتماعات سراهای محلات شهر تهران در این خصوص بیش از گذشته استفاده بیشتر و بهینه ای صورت گیرد.

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار