250 کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی:

مجلس شورای اسلامی جای افراد متظاهر نیست

شنبه 23 آذر 1398 - 12:16
کد مطلب: 1045777
بسیج اساتید

250 کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای به شورای نگهبان اعلام کردند: کرسی‌های مجلس جای تکیه زدن متظاهرانی نیست که فقط نام انقلابی را به یدک می‌کشند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، 250 کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در نامه‌ای از شورای نگهبان خواستند برای تشکیل مجلس شورای اسلامی در تراز انقلاب اسلامی به وظایف انقلابی خود عمل کنند.

در بخش ابتدایی این نامه آمده است: در هر نظام حقوقی، تعیین شرایط لازم برای تصدی نمایندگی مجلس بر یک رشته مبانی استوار است و نظارت و بررسی وجود یا فقدان این شرایط در داوطلبان نمایندگی مجلس نیز بر اساس اصول و ضوابطی صورت می‌گیرد. حق حاکمیت صالحان بر جامعه از جمله مهمترین مبانی حاکم بر تشخیص صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی است که در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران مدنظر قرار دارد.

در نامه بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی عنوان شده است: برای تحقق هدف حکومت مد نظر اسلام که قانون اساسی نیز آن را تایید کرده است، صالحان باید عهده دار حکومت و اداره مملکت شوند. در این صورت دولت می‌تواند به وظایف خود از جمله ایجاد محیط مساعد برای رشد فضایل اخلاقی بر اساس ایمان و تقوی و مبارزه با کلیه مظاهر فساد و تباهی عمل کند. برای تحقق این امر مهم لازم است در تایید صلاحیت‌ها که وظیفه خطیر آن بر عهده شورای محترم نگهبان است حق حاکمیت صالحان به مثابه حق الناس مورد توجه قرار گیرد و اعضای شورا همواره بر این اصل تامل کنید که حق میلیون‌ها انسان بر عهده آنان خواهد بود اگر فردی بر کرسی مجلس تکیه زند که صلاحیت واقعی را نداشته باشد.

استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی در این نامه متذکر شدند: صلاحیت پاسداری از حریم اسلام، نگهبانی از دستاوردهای انقلاب اسلامی ملت ایران و مبانی جمهوری اسلامی، پایبندی به استقلال و اعتلای کشور، حفظ حقوق ملت و خدمت به مردم که نمایندگان مجلس در سوگندنامه خود از آن یاد می‌کنند، تنها از یک انقلابی واقعی معتقد و ملتزم عملی به اصل مترقی ولایت مطلقه فقیه ساخته است. اگر فرمان ولی فقیه را به عنوان حجت شرعی باور داریم که داریم، باید یادآور شویم که ایشان روی کار آمدن دولت جوان حزب اللهی را مطالبه کرده‌اند. یقینا مجلس کارآمد انقلابی مقدمه دولت جوان حزب اللهی است و مجلس کارآمد انقلابی در گام نخست، تایید صلاحیت‌های دقیق و موشکافانه‌ای را می‌طلبد که اجازه ورود ناکارآمدان غیرانقلابی را ندهد. کرسی‌های مجلس جای تکیه زدن متظاهران بی‌مایه‌ای نیست که فقط نام انقلابی را به یدک می‌کشند.
در بخش دیگری از این نامه آمده است: استادان بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی به نمایندگی از استادان انقلابی و بسیجی دانشگاه آزاد اسلامی، ضمن آرزوی توفیقات الهی در اجرای وظایف خطیرحضرات محترم شورای نگهبان، مصرانه درخواست می‌کنیم با هدف روی کار آمدن مجلس تراز انقلاب اسلامی، بررسی غیر ملاحظه کارانه پیشینه انقلابی داوطلبان، بررسی موضع گیری‌هایشان در برابر فتنه گران و ضد انقلاب‌ها، کارآمدی در مقام قانون گذاری، قاطعیت فکری در تصمیم‌گیری‌ها و تسلیم نشدن در برابر جریانات و احزاب، با تاکیدی بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد که یقینا همه جریانات انقلابی به عنوان حق الناس این امر را از شما طلب می‌کنند.

در بخش پایانی این نامه آمده است: امید است به لطف الهی، دعای حضرت بقیه الله (عج)، توجه دقیق اعضای محترم شورای نگهبان به موارد ذکرشده و هوشیاری ملت شریف و فهیم ایران اسلامی افرادی به مجلس شورای اسلامی راه یابند که حقیقتا کارآمد برای نظام و مردم بزرگوار باشند و زمینه روی کار آمدن دولت در تراز انقلاب اسلامی فراهم شود.

انتهای پیام/

300 / 31

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار