خرید 3 هزار دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل صندوق ذخیره ارزی

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از خرید 3 هزار دستگاه اتوبوس برای پایتخت از محل صندوق ذخیره ارزی خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، محمد علیخانی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در حاشیه یکصد و هشتاد و هشتمین جلسه این شورا در جمع خبرنگاران درباره شلوغی مترو گفت: آخرین باری که از مترو استفاده کردم سه ماه قبل است که هنوز بنزین قیمت آن افزایش نیافته بود بعد از آن نتوانستم از مترو استفاده کنم ولی همیشه روند افزایش تعداد واگن‌ها را پیگیری کرده‌ام.

وی افزود:‌ اتفاقات خوبی در حوزه توسعه واگن‌های مترو در حال رخ دادن است و دریافت 630 واگن جدی شده است در حوزه اتوبوس هم اتفاقات خوبی پیش‌رو داریم چرا که چهارشنبه گذشته رئیس شورای شهر با برخی از مسؤولین از جمله معاون اول رئیس‌ جمهور جلسه‌ای داشت.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران ادامه داد: تصمیمات خوبی گرفته شده و در این جلسه قرار شد که از محل صندوق ذخیره ارزی اعتباراتی برای خرید 3 هزار دستگا اتوبوس اختصاص داده شود.

علیخانی گفت:‌برای خرید اتوبوس‌های نو برنامه‌ای نبود و حتی در معاونت حمل و نقل هم دنبال نوسازی اتوبوس‌ها بودند که آقای هاشمی در این جلسه گفته است بحران حمل و نقل عمومی در تهران وجود دارد که پس از آن بحث خرید اتوبوس مطرح شد.

وی گفت: در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی و برخی از وزرا از جمله زنگنه حضور داشتند و حاضرند در جلسه به توافق برسند که برای خرید اتوبوس‌های شهری پایتخت اقدام شود.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در پایان گفت: خرید سه هزار دستگاه اتوبوس در یک بازه زمانی انجام می‌گیرد ولی اجرایی شدن آن در مقطع کوتاه امکانپذیر نیست.

انتهای پیام/

کد خبر: 1045864