جولان کامیون‌ها در روزهای آلوده/جریمه 90 هزار تومانی بازدارنده نیست

سه‌شنبه 26 آذر 1398 - 11:46
کد مطلب: 1046078
جولان کامیون‌ها در روزهای آلوده

رئیس پلیس راهور پایتخت به تردد کامیون ها در روزهای آلوده انتقاد کرد و گفت: جریمه 90 هزار تومانی برای تردد در روزهای آلوده در مقابل دستمزد 4-3 میلیون تومانی کارساز نیست.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سردار محمدرضا مهماندار رئیس پلیس راهور پایتخت، در خصوص اعمال ممنوعیت تردد کامیون‌ها در روزهای آلوده گفت: به دلیل شدت آلودگی هوا ممنوعیت تردد کامیون‌ها در حال اجراست و ماموران پلیس راهور به محض مشاهده کامیون‌ها، رانندگانشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعمال قانون می‌کنند.

رئیس پلیس راهور پایتخت در پاسخ به این پرسش فارس که در معابر شاهدیم که کامیون‌ها اعمال قانون شده ولی به تردد خود ادامه می‌دهند و جریمه منعی برای ادامه حرکت آنها نیست، گفت: ممنوعیت تردد کامیون فقط مشمول جریمه می‌شود، نه توقیف؛ مگر اینکه تخلفات دیگری رخ داده باشد که کامیون توقیف شود.

سردار مهماندار با اعلام این مطلب که ماموران پلیس راهور برای ممنوعیت تردد خودروها در مبادی ورودی شهر مستقر شده و اجازه ورود کامیون‌ها به شهر را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نمی‌دهند، گفت: برخی کامیون‌ها از مسیرهای دیگر وارد شهر می‌شوند؛ کامیون‌هایی که از مبدا مانع ورودشان به شهر شده‌ایم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جریمه نمی‌کنیم، اما بقیه کامیون‌ها را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که در معابر باشند، طبق قانون اعمال قانون خواهیم کرد.

وی با اشاره به این مطلب که مبلغ جریمه منظورشده برای ممنوعیت تردد کامیون‌ها کارساز نیست، تاکید کرد: با توجه به کرایه‌ای که کامیون‌ها برای انتقال بار دریافت کرده و مبلغی در حدود 2، 3 و 4 میلیون تومان است، جریمه‌ای 90 هزار تومانی بازدارنده نیست؛ چراکه خیلی از پیمانکاران پرداخت مبلغ جریمه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ قبول می‌کنند تا کارشان انجام شود.

رئیس پلیس راهور پایتخت گفت: باید وزارت کشور در این زمینه بازنگری کند؛ چراکه مبلغ جریمه بازدارندگی لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ندارد.

فارس

انتهای پیام/

20 / 20

نظرات

1- لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
2- نظرات حاوی مطالب توهین‌آمیز یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی‌شود.
3- نظرات پس از تایید منتشر می‌شود.

ایسکاTV

اخبار پر بازدید

آخرین اخبار