سارق موتورسیکلت ۲۰۰ میلیونی دستگیر شد

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری یک نفر سارق حرفه‌ای موتورسیکلت تریل مسابقه‌ای به ارزش ۲۰۰ میلیون تومان و سه نفر خریداران اموال مسروقه در این رابطه خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرهنگ کارآگاه "سیدشمس الدین میرزکی" گفت: در اوایل آبان ماه سال جاری مرد جوانی در تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی از به سرقت رفتن موتورسیکلت گرانقیمت خود (تریل مسابقه‌ای کراس) به ارزش دویست میلیون تومان در پارکینگ محل سکونتش خبر داد.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی پایتخت با اشاره به اینکه پرونده با موضوع سرقت موتورسیکلت تشکیل و با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه ۱۴ تهرانجهت رسیدگی تخصصی به اداره هفتم پلیس آگاهی ارجاع شد، گفت: در گام نخست تحقیقات پلیسی تصویری از سارق جوانی به دست آمد که با بررسی سوابق مجرمان حرفه‌ای هویت سارق به نام "اشکان" ساکن تهرانپارس دارای ۱۸ فقره سابقه سرقت شناسایی شد.

وی با اشاره به اینکه با هماهنگی قضایی سارق در یک عملیات ضربتی دستگیرشد گفت: سارق در اظهاراتش ضمن قبولی سرقت موتورسیکلت به کارآگاهان گفت: پس از سرقت، موتورسیکلت را در شهرستان کرج به مالخری به نام "مسعود ۳۲ ساله" فروختم و پول حاصل را صرف اعتیاد و خوشگذرانی کردم.

سرهنگ میرزکی با اشاره به دستگیری فرد مالخر در شهرستان کرج و اینکه وی در اعترافات خود بیان داشته که موتورسیکلت را به دونفر اهل شیراز فروخته است، گفت: کارآگاهان با انجام نیابت قضایی موفق به شناسایی و دستگیری خریداران موتور سیکلت و کشف موتور سیکلت سرقتی از آن‌ها شدند.

معاون مبارزه با سرقت وسائط نقلیه پلیس آگاهی گفت: با توجه به دستگیری سارق و ۳ نفر خریدار اموال مسروقه و اعتراف صریح آن‌ها به جرم خود موتورسیکلت مکشوفه با هماهنگی قضایی تحویل مالباخته گردید و متهمان با صدور قرار قانونی جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان اداره هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ می‌باشند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1056481