چرایی  افزایش هزینه‌‌های درمان بیماران دیالیزی

معاون بیمه و خدمات سلامت استان تهران گفت: تمام خدمات بیماران مبتلا به دیالیز در قالب بسته خدمتی رایگان بوده و خدماتی که در این بسته نیستند، تحت پوشش 70 درصدی بیمه سلامت قرار دارند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سیده مریم حسینی معاون درمان بیمه سلامت استان تهران در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران درباره نحوه دریافت هزینه بستری بیماران در بیمارستان‌های غیرطرف قرارداد با بیمه سلامت گفت: از آذر ماه سال گذشته در راستای جلوگیری از تردد افراد برای دریافت خسارات 5 دفتر پیشخوان در مناطق ستارخان، قلهک، میدان نبوت، آزادی و شهر ری، انتخاب شدند که بیمه شدگان می‌توانند با مراجعه به این مراکز و ارائه اسناد هزینه‌های درمان خود را دریافت کنند.

حسینی گفت: آدرس دقیق این مراکز بر روی سایت سازمان بیمه سلامت قرار دارد.

وی درباره گلایه‌های بیماران دیالیزی درباره افزایش پرداخت هزینه‌های آزمایشات توضیح داد: بیماران خاص به 5 گروه سرطان، هموفیلی، تالاسمی، ام اس و بیماران کلیوی تقسیم‌بندی می‌شوند که از سوی سازمان بیمه سلامت برای آنها بسته خدمت تدوین شده و این بیماران می‌توانند خدمات را به صورت رایگان دریافت کنند.

حسینی با بیان اینکه بیمه سلامت تلاش می‌کند تا پرداختی از جیب این بیماران به حداقل برسد، اظهار داشت: بیماران دیالیزی بسته خدمات رایگانی دارند که تمام هزینه‌های عمل دیالیز و آزمایشات مربوط به آن را بیمه سلامت پرداخت می‌کند اما در افراد مبتلا به دیابت یا بیمارانی که نیازمند آزمایشاتی از قبیل ویتامین دی هستند باید 30 درصد از هزینه‌ها را پرداخت کنند و 70 درصد مابقی توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

وی در پایان گفت: این خدمات خارج از بسته حمایتی بیمه‌ای بوده و بیمه سلامت 70 درصد هزینه‌های انجام این نوع آزمایش‌ها را پرداخت می‌کند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1056627