شیوع آسیب های مفصل زانو در کودکان و نوجوانان

با توجه به اینکه رشد عصبی- عضلانی استخوانی کودکان یا سیستم نوروماسکولار از شیرخوارگی  بایدآغاز شود  والدین موظف هستند در همان سنین،  در قالب بازی کردن به کودکان  فعالیت های فیزیکی و ورزشی را آموزش دهند . این آموزش ها  از نوزادی تضمین کننده پیشگیری از آسیب ها در دوران نوجوانی و جوانی خواهد بود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، دکتر محمد رازی رئیس ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران گفت: امروزه همه آسیب های ورزشی مهم هستند ولی متاسفانه در کشور ما آسیب های مفصل زانو بخصوص آسیب لیگامان کروشیت قدامی یا ACL به مراتب شیوع بیشتری دارد.

وی افزود: یکی از علل آسیب های مفصل زانو انگیزه بالای نوجوانان و جوانان روی آوردن به ورزش است و علت دیگر آن نوجوانانی است که در سنین بلوغ و بعد از بلوغ علاقه شدیدی به ورزش هایی مثل فوتبال و بازی‌های توپ دار پیدا می کنند، ولی سیستم عضلانی عصبی آنها رشد چشمگیری نکرده است.
این متخصص ارتوپدی در ادامه گفت: کودک باید از کودکی و شیرخوارگی با ورزش و فعالیت های فیزیکی را شروع کند و هنگامی که راه میافتد باید فعالیت های فیزیکی را به نحو صحیح و به مقدار متناسب انجام دهد به همین دلیل کودکانی که مرتب در پارک ها بازی می کنند و از وسایلی که در پارک ها نصب شده یا در زمین آزاد یا در جایی که روی ماسه و زمین خاکی بازی می کنند و رشد می‌کنند سیستم عصبی عضلانی و اسکلتی شان رشد صحیح تری پیدا می کند و هنگامی که به سن بالاتر می رسند میزان آسیب دیدگی لیگامان کروشیت قدامی در آنها کمتر است.

نوجوانان در سنین بلوغ و بعد از بلوغ علاقه شدیدی به ورزش هایی مثل فوتبال و بازی‌های توپ دار پیدا می کنند، ولی سیستم عضلانی عصبی آنها رشد چشمگیری نکرده است


رئیس ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران گفت: متاسفانه امروزه زندگی آپارتمانی و نداشتن وقت باعث شده که والدین نتوانند هر روز بچه ها را برای انجام بازی و ورزش به پارک ها و مکان های مناسب ببرند و بچه ها رشد سیستم عصبی عضلانی استخوانی نرمالی را نداشته باشند و گاهی که به ورزش‌های ارگانیزه و ورزش‌های تیمی و کلاس های ورزشی می روند ممکن است کم بیاورند و در فعالیت‌های چرخشی و پیچشی باعث پارگی لیگامان کروشیت قدامی شوند.
وی گفت: پس با توجه به اینکه رشد عصبی- عضلانی استخوانی کودکان یا سیستم نوروماسکولارشان باید از شیرخوارگی آغاز شود باید در همان سنین فعالیت فیزیکی و ورزشی در قالب بازی کردن به کودکان آموزش داده شود که این آموزش ها از نوزادی تضمین کننده پیشگیری از آسیب ها در دوران نوجوانی و جوانی خواهد بود.
وی در ادامه در خصوص ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران گفت: در این کنگره متخصصانی از همه نقاط دنیا حضور دارند و تمامی ابعاد آرتروسکوپی و آسیبهای ورزشی و پروتزهای زانو، پروتزهای مفصل شانه، آسیب های ورزشی شانه، آسیب های ورزشی مچ پا، آسیب های تاندونی و عضلانی و ورزشی را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

رشد عصبی- عضلانی استخوانی کودکان یا سیستم نوروماسکولارشان باید از شیرخوارگی آغاز شود


به گزارش ایسکانیوز؛ ششمین کنگره بین المللی دوسالانه انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب های ورزشی ایران از تاریخ ۲۲ الی ۲۵ بهمن ماه ۱۳۹۸ با شرکت همه جانبه جامعه ارتوپدی کشور به خصوص جراحان زانو آرتروسکوپی آسیب های ورزشی، جراحان شانه، جراح مفصل مچ پا ،جراحان مفصل هیپ برگزار خواهد شد . همچنین تاکنون ۵ کنگره قبلی با موفقیت بسیار چشمگیری برگزار شده و یقین دارم که این کنگره با موفقیت بسیار بالا در جزیره کیش برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1056724