«مرکز تحقیقات علوم اعصاب کاربردی» در واحد اراک آغاز به کار کرد

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی گفت: شروع به‌کار مرکز تحقیقات علوم اعصاب کاربردی حوزه معاونت علوم پزشکی واحد اراک با چند توافق رقم خورد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از واحد اراک، مرتضی قاسمی معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی درباره شروع به کار مرکز تحقیقات علوم اعصاب کاربردی حوزه معاونت علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: برنامه استراتژیک، اهداف اختصاصی و برنامه عملیاتی مرکز توسط هیئت مؤسس تنظیم و تدوین شده است.

وی توانمندی‌ها و حوزه‌های فعالیت مرکز تحقیقات علوم اعصاب کاربردی را گام مهمی در زمینه تقویت ارتباطات پژوهشی و فعالیت‌های مشترک مراکز در داخل و خارج دانشگاه و در سطوح استانی، ملی و بین‌المللی عنوان کرد.

معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی توافق برای انجام طرح تحقیقاتی مشترک در زمینه رابطه استرس با micro biota -gut-brain axis، توافق با هلدینگ شرکت بهداشتی - دارویی ایران آوندفر برای انجام طرح تحقیقاتی مشترک و ارسال رایگان دستگاه سنجش درد Hotplate، توافق با نماینده شرکت بین‌المللی پرتو دانش در زمینه برگزاری کارگاه‌های مشترک الکتروفیزیولوژی در سراسر کشور با استفاده از دستگاه‌های تولیدشده توسط این شرکت، هم‌افزایی هرچه بیشتر این مرکز با سایر مراکز دانشگاهی از قبیل مرکز تحقیقات گیاهان دارویی برای انجام تحقیقات مشترک و انتشار مقاله‌های دارای Affiliation را از جمله مهم‌ترین اقدامات انجام‌شده این مرکز برشمرد.

قاسمی با بیان اینکه این مرکز برای عقد قرارداد در زمینه انجام طرح‌های پژوهشی مشترک را با سایر دانشگاه‌ها، سازمان‌ها، مؤسسات و کارخانه‌ها دارد، عنوان کرد: هدایت پایان‌نامه‌های کارشناسی ارشد و دکتری گروه‌های مرتبط به سمت استفاده از امکانات و تجهیزات از جمله اهداف و برنامه‌های اجرایی مرکز است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1057013