بارش  برف و باران  در تهران/ باران‌های سنگین در فارس و کرمان

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه در تهران بارش به صورت برف و باران خواهیم داشت، گفت:‌ در استان‌های فارس و کرمان نیز انتظار باران‌های سنگین و پرحجم داریم.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، صادق ضیائیان گفت: امروز سامانه بارشی در اغلب مناطق کشور غیر از سیستان و بلوچستان فعال است.

وی افزود: بارش برف و باران امروز در ارتفاعات تهران وجود دارد، همچنین در سطح شهر بارش تا ساعاتی دیگر به صورت برف و باران خواهیم داشت.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در مورد وضعیت جوی شهر مشهد نیز گفت: آسمان مشهد مقدس فردا ابری و بارانی است و پیش‌بینی بارش باران داریم.

ضیائیان گفت: انتظار داریم در مناطق جنوبی کشور خصوصاً استان‌های فارس و کرمان، بارش‌های سنگین و حجیم داشته باشیم که احتمال جاری شدن آب در مسیل‌ها وجود دارد

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا با حرکت این سامانه به سمت شرق، بارش در شرق کشور، جنوب‌شرق، شمال‌شرق و جنوب پیش‌بینی می‌شود و این بارش ها را در سواحل خزر نیز به صورت پراکنده داریم.

ضیائیان اضافه کرد: روز دوشنبه سامانه بارشی فقط در جنوب‌شرق کشور فعال است و به تدریج از کشور خارج می‌شود.

وی گفت: روزه سه شنبه در اغلب مناطق کشور جوی آرام حاکم است و انتظار داریم در این روز کیفیت هوا شهرهای صنعتی و پرجمعیت کاهش یابد.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی گفت:‌ از اواخر وقت روز سه‌شنبه سامانه بارشی دیگری از شمال‌غرب وارد کشور می‌شود و بارش پراکنده در این مناطق خواهیم داشت و روز چهارشنبه گستره این سامانه بارشی غرب کشور را دربرمی‌گیرد.

ضیائیان گفت: در پنج روز آینده بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی به شکل برف است.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا نیمه‌ابری، گاهی با وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود و فردا شب آسمان تهران صاف است، بیشینه و کمینه دما فردا در تهران به ترتیب 8 درجه و یک درجه زیر صفر خواهد بود.

ضیائیان بیان کرد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای 23 درجه بالای صفر گرمترین مرکز استان و شهر کرد با کمینه دمای 12درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1057464