تقویم هم رنگ حاج قاسم سلیمانی گرفت

با مصوبه جلسه شورای فرهنگ عمومی روز 13 دی در تقویم به نام شهید سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی ثبت می‌شود. 

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از مرکز خبر دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد آقاسی درباره جلسه شورای فرهنگ عمومی اظهار کرد: در جلسه امروز شورای فرهنگ عمومی برای پاسداشت مجاهدت‌های خالصانه سردار حاج قاسم سلیمانی موضوع نام‌گذاری روزی در تقویم به نام وی مطرح شد. با توجه به شخصیت همه‌جانبه و ارادت متن جامعه و مردم به این قهرمان ملی و ابعاد جهانی جنایت تروریستی، ضروری بود از دیدگاه‌های مردم هم در نامگذاری این روز تاریخی و تاریخ‌ساز، بهره گرفته شود؛ بنابراین طی دو روز گذشته دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی با چند فراخوان در رسانه های اجتماعی و پیامکی، سامانه‌ای برای ثبت نظرات مردمی در این باره راه‌اندازی کرد.

وی افزود: از میان قریب به 4 هزار عنوان پیشنهادی، حدود 30 درصد عناوین اشاره به تعبیر و موضوع مقاومت با بیشترین فراوانی و مشتقات متعدد را داشت. همچنین در رتبه بعدی و در حدود 25 درصد، تعبیر شهید، شهادت و شهدا پربسامدترین نظرات پیشنهادی مردم را دارا بود. در رتبه سوم نیز ترکیباتی که به سردار اشاره داشت، توسط مردم خوب و قهرمان پیشنهاد شد.

دبیر ستاد فرهنگ شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به پیشنهاد بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مبنی بر نام‌گذاری این روز به عنوان «روز جهانی مقاومت» خاطرنشان کرد: با بررسی روزهای هم‌نام در تقویم و تلاش ضمن تأمین نظر مردم، از سال آینده 13 دی؛ روز جهانی مقاومت-شهادت الگوی اخلاص و عمل سردار سپهبد قاسم سلیمانی به دست استکبار جهانی، در جلسه 737 شورای فرهنگ عمومی مصوب شد که ان‌شاءالله به زودی با اعلام وصول مصوبه پیشنهادی و گردش کار در شورای عالی انقلاب فرهنگی، تأیید، تصویب و ابلاغ می‌شود.

آقاسی در پایان ابراز امیدواری کرد که این کار بتواند ذره‌ای از مجاهدت‌های مدبرانه این سردار شهید و همچنین عشق و ارادت مردم ایران به وی را به صورت نمادین جاودانه کند.

انتهای پسام/

کد خبر: 1057707