مراجعه یک میلیون و 200 هزار نفر برای بیمه رایگان سلامت

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: تا کنون یک میلیون و 200 هزار نفر برای بیمه رایگان سلامت به دفاتر پیشخوان مراجعه کرده‌اند.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، طاهر موهبتی مدیرعامل بیمه سلامت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با بیان اینکه تا امروز حدود یک میلیون و 200 هزار نفر مراجعه برای بیمه رایگان سلامت مراجعه کرده‌اند، گفت: این افراد در قالب ۴۰۵ هزار خانواده هستند از این تعداد، تقریبا نزدیک به 317 هزار خانوار و حدود 900 هزار نفر اطلاعاتشان تکمیل و تعیین تکلیف شده‌ است؛ نزدیک به ۵۵ درصد از کسانی‌که درخواست ارزیابی وسع داده بودند مشمول بیمه رایگان قرار گرفتند و عدد قابل توجه و خوبیست.

وی گفت: از این تعداد حدود ۵۰ درصد، بعد از اینکه ارزیابی وسع شدند دفترچه بیمه رایگان برای آنها صادر شد.

وی در ادامه افزود: کسانی‌که اعتراض داشتند و درخواست تجدید نظر در نتیجه آزمون وسع داشتند، کمتر از ۳ درصد بوده و این نشان دهنده این است که اطلاعاتی که پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان در اختیار ما قرار می‌دهد اطلاعاتی است که از صحت و قوت برخوردار است.

موهبتی از مردم خواست در بازه زمانی ۶ ماهه مراجعه کنند تا بتوانند از تسهیلاتی که برایشان در این آیین نامه درنظر گرفته شده است نظیر بیمه رایگان و تخفیف ۵۰ درصدی، استفاده کنند

موهبتی از مردم خواست در بازه زمانی ۶ ماهه مراجعه کنند تا بتوانند از تسهیلاتی که برایشان در این آیین نامه درنظر گرفته شده است نظیر بیمه رایگان و تخفیف ۵۰ درصدی، استفاده کنند.

وی گفت: صدور دفترچه ٢٠ دقیقه‌ بیشتر طول نمى‌کشد اما برای افراد بیمار ١٠ روز دوره انتظار وجود دارد تا بتوانند برای دریافت دفترچه اقدام کنند اما این بیماران غیر اورژانسی باشد باید هزینه‌های بیمارستانی را خودشان پرداخت کنند.

چون در گذشته مردم ما هرگاه بیمار مى‌شدند در بستر بیماری قرار مى‌گرفتند، تازه به فکر بیمه مى‌افتادند و ما این دوره انتظار حدود 10 روز را در نظر گرفته‌ایم تا زودتر مردم خود را بیمه کنند.

موهبتی در پایان ادغام بیمه تامین اجتماعی و بیمه سلامت را تکذیب کرد و گفت: بیمه تامین اجتماعی بخشی مستقل است و در حال حاضر تصمیمی برای ادغام بیمه‌ها وجود ندارد.

فارس

انتهای پیام/

کد خبر: 1058085