این  کلاهبردار 340 شاکی  دارد

 رئیس پلیس فتای پایتخت از دستگیری کلاهبردار پیامکی با 340 شاکی خبر داد و گفت: متهم با ارسال پیامک های قطع شدن یارانه، دریافت سبد کالا و ... از کاربران اینترنتی کلاهبرداری می کرد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، سرهنگ تورج کاظمی گفت: سیزدهم تیرماه مردی 33 ساله با در دست داشتن پرونده ای از دادسرای « ناحیه 31 تهران » به پلیس فتا مراجعه کرد و گفت که پیامکی در خصوص دریافت سبد کالا دریافت کردم که پس از ارتباط با ارسال کننده پیام، من را به درگاه بانک هدایت و پس از وارد کردن اطلاعات کارتم مبلغ 14 میلیون و 700 هزار ریال از حسابم به صورت اینترنتی کسر شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ گفت: پس از ثبت شکایت بررسی موضوع در اختیار تیم تخصصی پلیس فتا قرار گرفت و در ادامه تحقیقات پلیسی شکایت های مشابهی به این پلیس ارجاع شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه 340 پرونده دیگر نیز در این رابطه به پلیس ارجاع شد، گفت: با توجه به ابعاد گسترده پرونده و تعدد مال باختگان مراتب در اولویت کار کارشناسان پلیس قرار گرفت و با به دست آوردن سرنخ هایی از متهم ، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند هویت متهم را که با زیرکی فوق العاده و با استفاده از کلید واژه های مناسب و مخاطب پذیر توانسته است کاربران زیادی را در دام خود بیندازد، شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی، کارآگاهان موفق شدند مخفیگاه متهم را که جوانی 25 ساله ساکن محدوده میدان امام حسین بود شناسایی کنند و به دست آوردند که متهم در خوابگاه های مجردی این محدوده سکونت دارد.

سرهنگ کاظمی با بیان اینکه نتیجه تحقیقات انجام شده به مرجع قضائی انعکاس و دستور دستگیری متهم اخذ شد، گفت: تیمی از ماموران برای دستگیری وی اعزام و موفق شدند او را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ ادامه داد: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم 10 درگاه جعلی مربوط به بانک های مختلف طراحی کرده و در این رابطه بیش از 360 فقره شماره کارت بانکی به همراه اطلاعات درج شده بر روی کارت ها کشف شده است.

وی با بیان اینکه متهم در بازجویی های تخصصی به کلاهبرداری از شهروندان با ارسال پیامک تحت عناوین سبدکالا، قطع شدن یارانه ، کمک به کودکان بهشت و کارت سوخت اعتراف کرد، افزود: با تکمیل پرونده متهم به همراه 340 شاکی به دادسرا معرفی شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ در پایان به شهروندان هشدار داد: مراقب شگرد های جدید کلاهبرداران در فضای مجازی باشید. برخی از افراد شیاد و سود جو با طراحی سایت، کانال و گروه هایی در شبکه های اجتماعی درصدد تشویق و ترغیب کاربران نسبت به کمک مالی به موسسه های خیریه و افراد بی سرپرست، انجمن حمایت از بیماران خاص، ثبت نام در سایت هدفمندی یارانه­ ها و سهام عدالت، ثبت نام کارت سوخت، تبلیغ و فروش سوالات امتحانات نهایی و کنکور، نرم افزارهای نذری یاب درفضای مجازی اقدام به کلاهبرداری در فضای مجازی می کنند که هوشیاری شهروندان در وقوع این جرایم بسیار موثر است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1058228