شهید سلیمانی معمار شکست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه بود

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: شهید سلیمانی معمار میدانی شکست‌های آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و متحدان آنها در منطقه بود.

به گزارش گروه سیاسی ایسکانیوز، «عماد خمیس» نخست وزیر سوریه که در راس هیئتی بلند پایه به کشورمان سفر کرده است، به منظور عرض تسلیت شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی با حضور در ستاد فرماندهی کل سپاه، با سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران دیدار و گفتگو کرد.

سرلشکر سلامی در این دیدار با تاکید بر اینکه سردار شهید قاسم سلیمانی طی بیش از چهار دهه همواره لباس جهاد بر تن داشت، گفت: شهید سلیمانی فرمانده ای بی نظیر، تکرار نشدنی و اسطوره‌ای جاودان است که نام، یاد و اثرات وجودی او هرگز از حافظه ملت‌های مسلمان پاک نخواهد شد.

وی با بیان اینکه سردار سلیمانی گرچه در ایران به دنیا آمد اما در اثر مجاهدت‌هایی که در بلاد اسلامی انجام داد، شخصیتی متعلق به جهان اسلام است و به ویژه در عراق، سوریه و لبنان جایگاه ویژه ای دارد، افزود: از این رو ما نیز متقابلاً شهادت این سردار جبهه مقاومت را به شما تسلیت عرض می‌کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه برای سردار سلیمانی همه بلاد اسلامی وطن محسوب می‌شد و مرزهای جغرافیایی عاملی نبود که او را متوقف کند، اظهار داشت: این شهید والامقام به همه اقوام عشق می‌ورزید و به همین دلیل پس از شهادت وی جهان اسلام عزادار شد.

سلامی با تاکید بر اینکه حاج قاسم سلیمانی در قلب‌های ما زنده است و راه او با قدرت تداوم خواهد داشت، تاکید کرد: شهید سلیمانی معمار میدانی شکست‌های آمریکا، رژیم غاصب صهیونیستی و متحدان آنها در منطقه بود و امروز تاثیر ماندگار این فرمانده بزرگ در اقتدار بخشی به جبهه مقاومت و ایستادگی مجاهدانه آنان برابر دشمنان امت اسلام را به وضوح می‌توان مشاهده کرد.

وی در ادامه با اشاره به حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین الاسد در واکنش به ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی، گفت: ساعتی پیش از دفن پیکر مطهر حاج قاسم سلیمانی موشک‌های ما به پرواز درآمدند و مهم‌ترین پایگاه امریکایی در منطقه در هم کوبیده شد؛ این اقدام شجاعانه حماسه‌ای استثنایی بود و اقتدار جمهوری اسلامی ایران در آن به نمایش در آمد و رژیم صهیونیستی و دشمنان امت اسلامی پیام خود را دریافت کردند.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: به تجربه دریافته‌ایم که در برابر دشمن باید با اقتدار رفتار کرد و این دقیقاً بخشی از تفکر سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است بنابراین راه و مسیر روشن سردار شهید قاسم سلیمانی ادامه دارد و ما به آن پایبند هستیم.

سلامی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران تمامیت ارضی سوریه را همانند تمامیت ارضی کشور خود دانسته و به آن احترام می‌گذارد، خطاب به نخست وزیر سوریه، گفت: تا آخر کنار شما هستیم، میدان را ترک نمی‌کنیم تا تمامی دشمنان سوریه را ترک کنند و به طور قطع این اتفاق خواهد افتاد.

اعطای بالاترین نشان نیروهای مسلح سوریه به خانواده شهید سلیمانی

«عماد خمیس» نخست وزیر سوریه نیز در این دیدار اظهار داشت: به نام خود، دولت و ملت سوریه به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مردم ایران تسلیت عرض می‌کنم. ایثار، ازخودگذشتگی و ده‌ها سال فعالیت این شهید بزرگ در راستای استقرار امنیت در منطقه با هیچ کلام و واژه‌ای قابل وصف نیست.

وی از سردار سلیمانی به عنوان قهرمانی بی نظیر که همه کشورهای محور مقاومت و انسان‌های شریف در جای‌جای جهان قدردان این سردار سرافراز هستند، نام برد و افزود: همه ما نیز در سوریه اذعان می‌کنیم که شهادت سردار سلیمانی عزای ما هم هست و سوریه در این ایام به دلیل شهادت این سردار دلاور روزهای حزن انگیزی را سپری می‌کند و جای جای آن مجالس عزا برپا است.

نخست وزیر سوریه خاطرنشان کرد: همانطور که رئیس جمهور سوریه بشار اسد هم گفت «فرمانده سلیمانی برای سال‌های متمادی و بلکه صدها سال در قلب‌های مردم سوریه خواهد ماند» و به همین دلیل بالاترین نشان نیروهای مسلح سوریه را به پاس مجاهدت‌های این سردار بزرگ به همراه آورده‌ایم تا تقدیم خانواده این سردار بزرگ شود.

خمیس در پایان تاکید کرد: هر چند شهادت سردار سلیمانی توسط دشمنان سوریه و ایران و با دستان ناپاک امریکا انجام شد، اما به طور قطع خون پاک فرمانده بزرگ شهید سلیمانی و یاران شهیدش فرهنگ مقاومت را برای هزاران سال در منطقه جاودان خواهد کرد.

کد خبر: 1058276