برگزاری ۲ مسابقه ملی نوآفرینی در واحد یادگار/ ایده‌های برتر به معاونت علمی و فناوری معرفی می‌شوند

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) از برگزاری دو مسابقه ملی نوآفرینی در حمل‌و‌نقل با محوریت شبکه‌های ارتباطی و حمل‌و‌نقل؛ همچنین مسابقه ملی نوآفرینی در دریا با محوریت حمل‌و‌نقل دریایی و صنایع فراساحل در اسفند‌ماه خبر داد.

علی شهابی در گفت‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز درباره مسابقات ملی واحد یادگار امام (ره) گفت: در این مسابقات ترکیبی از نوآفرینی و حمل‌و‌نقل را عهده‌دار هستیم. در این مسابقات توجه بیشتر به سمت بحث‌های گفتمان‌سازی در حوزه‌های کارآفرینی و علاقه‌مند کردن افراد به فضای کسب و کارهای نو و استارتاپی خواهد بود.

او با بیان این که این مسابقات با محوریت حمل و نقل و شهر هوشمند است اضافه کرد: در مسابقه با محوریت شهر هوشمند تمام جوانب دیده شده است؛ یعنی فقط بحث تهران مطرح نیست چرا که شهر هوشمند می‌تواند هر شهری را شامل شود؛ مثل شهرهای ساحلی.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) تاکید کرد: بنابراین در شهرهای ساحلی نوآفرینی دریا مطرح می‌شود؛ یعنی هوشمندی در حوزه دریا و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در این مسابقه شهرهای جنوبی و شمالی را جامع‌تر ببینیم و به آن‌ها محوریت ویژه دریا نگاه کنیم.

او ادامه داد: نکته دیگر حوزه بحث بافت‌های فرسوده یا نوسازی شهرها برای شهرهایی است که بافت قدیمی دارند. در این مسابقات تلاش داریم به این شهرها توجه کنیم. در محور دریا نیز از آن جایی که سواحل‌مان زیاد است سعی کردیم تا از این پتانسیل استفاده کنیم چرا که در کشور ظرفیت بالایی در این خصوص ایجاد شده اما متاسفانه به آن چندان توجهی نشده است. به همین دلیل محور دریا را به عنوان محور اصلی در شهر هوشمند انتخاب کردیم.

شهابی در پاسخ به این سوال که چرا واحد یادگار امام (ره) برای این مسابقات انتخاب شد توضیح داد: از سال گذشته تاکنون 26 رویداد استارتاپی در حوزه حمل و نقل در واحد یادگار امام(ره) برگزار شده و سابقه طولانی نسبت به تمام واحدهای دانشگاهی اعم از آزاد و دولتی در این خصوص داریم. برگزاری این استارتاپ‌ها تخصص و توانمندی واحد را در این حوزه نشان می‌دهد. بنابراین با توجه به ظرفیت‌ها در این خصوص و همچنین ارتباط زیادی که با سازمان‌های مختلف داشته و می‌توانستیم آن‌ها را نیز را درگیر کنیم برای برگزاری این دو مسابقه ملی از سوی سازمان مرکزی انتخاب شدیم.

رئیس باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام (ره) در خصوص حمایت از ایده های برتر در این مسابقات گفت: تلاش داریم از نهادها و سازمان‌های درگیر در این حوزه ها کمک بخواهیم. همچنین آموزش رایگان از دیگر حمایت‌هایی است که در نظر گرفته ایم. تفاهم‌نامه‌ای نیز با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این خصوص منعقد شده و طبق آن تفاهم نامه تلاش داریم تا از تسهیلات معاونت استفاده کنیم.

او در پایان تاکید کرد: طبق این تفاهم‌نامه اگر لازم باشد ایده‌های برتر در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مستقر خواهند شد؛ همچنین با توجه به ارتباطاتی که معاونت علمی و فناوری با سازمان‌ها دارد امکان این که این افراد به این سازمان‌ها معرفی شوند زیاد است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1058420