تشکیل تیم ویژه برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌های هرمزگان

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان از تشکیل تیم ویژه برای کاهش جمعیت کیفری زندان‌های این استان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، مجتبی قهرمانی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان با حضور در زندان مرکزی بندرعباس با جمعی از مددجویان دیدار و گفتگو کرد.

قهرمانی در دیدار چهره به چهره با زندانیان مسائل و مشکلات آن‌ها را مورد بررسی قرار داد و دستورات لازم را صادرکرد.

وی در جریان این بازدید بر حضور مؤثر و کارگشای قضات در زندان‌ها تأکید کرد و گفت: کاهش جمعیت کیفری باید نتیجه بلافصل تلاش قضات محاکم بر حضور مستمر در زندان‌ها باشد.

پرونده‌های دارای محکومیت قطعی، بلافاصله در کمیسیون عفو و بخشودگی مطرح می‌شوددادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در ادامه اظهار داشت: با توجه به دستور رئیس قوه قضائیه در خصوص لزوم کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها و تأکیدات رئیس کل دادگستری استان، دستورات لازم برای تشکیل تیم ویژه‌ای به منظور کاهش جمعیت کیفری زندان‌های هرمزگان صادر شده است تا از این طریق کلیه پرونده‌های دارای محکومیت قطعی بررسی و بلافاصله در کمیسیون عفو و بخشودگی زندانیان مطرح شود.

قهرمانی افزود: این اقدام در راستای سیاست‌های کلان دستگاه قضایی مبنی بر ساماندهی امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها صورت گرفته است و در جریان اجرای آن قرار است اقدامات لازم در خصوص زندانیان واجد شرایط عفو موردی، صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس در پایان گفت: توجه به کرامت انسانی مددجویان ضروری است و این حضور و بازدید نشانه توجه مجموعه قضایی به این امر است.

میزان

انتهای پیام/

کد خبر: 1058458