ارائه خدمات درمانی به تمام ورزشکاران دانشگاهی

تفاهم‌نامه همکاری سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران در زمینه ارائه خدمات درمانی و ارزیابی سلامت به تمام ورزشکاران دانشگاهی و همکاری‌های علمی و آموزشی به امضا رسید.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در نشستی که با حضور مجتبی صدیقی، معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در محل این سازمان برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری مشترک سازمان امور دانشجویان وزارت علوم و فدراسیون پزشکی ورزشی جمهوری اسلامی ایران توسط محمدحسین علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان و مهرزاد خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی به امضا رسید.

صدیقی در این نشست گفت: زیرساخت‌های ورزشی در دو سال اخیر رشد خوبی داشته است؛ به‌طوری که سرانه ورزش دانشجویی کشور به دو متر افزایش یافته است.

وی افزود: حوزه تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم از جمله بخش‌های آموزش عالی است که بسیار فعال بوده، با زمان‌بندی دقیقی کار می‌کند و برنامه مسابقات ورزشی سال آتی نیز هم‌اکنون مشخص است.

معاون وزیر علوم با اشاره به جمعیت بالای دانشجویان ورزشکار و اهمیت تندرستی نسل آینده کشور، همکاری دانشگاه‌ها با فدراسیون پزشکی ورزشی را مهم ارزیابی کرد و گفت: در طرح پایش سلامت و تندرستی که به‌صورت سراسری در دانشگاه‌ها انجام می‌شود، مساعدت فدراسیون پزشکی ورزشی بسیار مفید است.

خلیلیان سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی نیز در آیین امضای این تفاهم‌نامه اظهار کرد: با توجه به اینکه در طول سال تعداد زیادی از دانشجویان در میادین ورزشی شرکت می‌کنند و خدای نکرده احتمال بروز هرگونه حادثه‌ای ورزشی وجود دارد؛ بنابراین با امضای این تفاهم‌نامه همکاری، دانشجویان ورزشکار می‌توانند از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی در همه استان‌ها و دانشگاه‌ها بهره‌مند شوند.

وی با تاکید بر ضرورت عملیاتی شدن این تفاهم نامه گفت: باید با تشکیل کارگروه مشترک و امضای قراردادهای اجرایی آن را پیاده سازی کنیم.

در ادامه علیزاده، مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان بیان کرد: با توجه به توسعه فعالیت‌های ورزشی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی ضرورت دارد فعالیت‌های ورزشی را همراه با خدمات مناسب آموزشی و درمانی داشته باشیم تا دانشجویان ورزشکار بتوانند این فعالیت‌ها را به‌طور ایمن و بدون دغدغه انجام دهند و خوشبختانه فدراسیون پزشکی ورزشی از توانایی لازم برای ارائه این خدمات برخوردار است.

وی با اشاره به تداوم مسابقات ورزشی در دانشگاه‌ها در تمام ایام سال و برگزاری المپیادهای همگانی و قهرمانی، استفاده از خدمات فدراسیون پزشکی ورزشی را ضروری دانست و المپیاد قهرمانی ورزش دانشجویی در گیلان در تابستان ۱۳۹۹ را نقطه آغاز این همکاری یاد کرد.

علیزاده ارائه بیمه ورزش به تمام ورزشکاران دانشگاهی شامل دانشجویان، استادان و کارکنان و همچنین استفاده از خدمات هیئت‌های پزشکی ورزشی در استان‌ها را محور تفاهم‌نامه امروز بیان کرد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1058721