اقدام بزرگ در مسیر پیشرفت علمی ایران با یاد شهدای سانحه هوایی

وزیر ارتباطات از انجام کاری بزرگ در مسیر پیشرفت علمی ایران با یاد شهدای «پرواز بی‌بازگشت» و با همکاری وزیر علوم و روسای دانشگاه های شریف، تهران و امیرکبیر خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری ایسکانیوز، محمدجواد آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: با رئیس جمهور صحبت کردم و با نظر مساعد ایشان، امروز عصر با وزیر علوم و روسای دانشگاه‌های شریف، تهران و امیرکبیر جلسه‌ مهمی داریم، تا با یاری همه‌ نخبگان این دانشگاه‌ها و به یاد و نام عزیزان «پرواز بی‌بازگشت»، یک کار بزرگ را در مسیر پیشرفت علمی ایران آغاز کنیم.

وی با انتشار این عکس از دو تن از شهدای سانحه هوایی هواپیمای اوکراین نوشت: حتما این عکس رو در فضای مجازی دیده‌اید، تصویری از سردار دل‌ها و دو شهید حادثه هواپیمای اوکراینی.دیشب به نمایندگی از دولت، سری به منزل «محمد صالحه» زدم و به پدر ومادر داغدارش تسلیت گفتم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: پدر و مادرش کوهی از استقامت بودند، مادرش می‌گفت: «داغ محمد برایم بسیار سنگین بود، اما خبر شهادت سردار، برایم جانکاه‌تر بود». پدرش هم می‌گفت: «پسرم قبل از نخبه بودن، بااخلاق بود، به داد و مشکلات برادران و خانواده‌اش می‌رسید، همه دوستش داشتند، مسئولین هم باید به داد مردم برسند، تا کسی جرات نگاه چپ کردن به کشور ما را نداشته باشد».

وی ادامه داد: دیدار ما در آن خانه‌ صمیمی، چند ساعتی طول کشید و مادر محمد البته توصیه‌هایی هم به خودم داشت: «پسرم! خوی اشرافی‌گری نگیری یک وقت، ساده زندگی کن. دوم اینکه محمد دوست داشت توی حوزه‌ فضای مجازی برای ایران کاری بکند، از دست تو برمی‌آید، این را پیگیری کن».

جهرمی خاطرنشان کرد: در این زمینه با رئیس جمهور صحبت کردم و با نظر مساعد ایشان، امروز عصر با وزیر علوم و روسای دانشگاه شریف، تهران و امیرکبیر جلسه‌ مهمی داریم، تا با یاری همه‌ی نخبگان این دانشگاه‌ها و به یاد و نام همه‌ عزیزان «پرواز بی‌بازگشت» یک کار بزرگ را در مسیر پیشرفت علمی ایران آغاز کنیم. بسم‌الله الرحمن الرحیم!

انتهای پیام/

کد خبر: 1058906