اعلام فراخوان جذب هیئت علمی وزارت علوم از ۲۲ بهمن

فراخوان جذب هیئت علمی از ۲۲ بهمن‌ماه ساری جاری اعلام خواهد شد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، محمدرضا رضوان‌طلب با تأکید بر اینکه فراخوان جذب هیئت علمی از ۲۲ بهمن‌ماه سال جاری اعلام خواهد شد، اظهار کرد: متقاضیان تا سوم اسفندماه فرصت دارند در این فراخوان ثبت نام کنند.

وی ادامه داد: فراخوان دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی برای جذب هیئت علمی پیمانی از ۲۱ دی‌ماه آغاز شده و این اعلام نیاز تا دوشنبه ۳۰ دی‌ماه به مدت هشت روز کاری ادامه داشت.

رئیس مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: مرکز نظارت از اول تا ۱۵ بهمن‌ماه به مدت ۱۰ روز کاری فرصت دارد اعلام نیاز دانشگاه‌ها و تخصیص ظرفیت‌ها را بررسی کند و از ۱۶ تا ۲۰ بهمن‌ماه نیز نتایج تطبیق نیازها با تأییدیه مرکز نظارت جذب اعلام خواهد شد.

رضوان‌طلب بیان کرد: بررسی اولیه پرونده متقاضیان با نظر هیئت اجرایی جذب دانشگاه‌ها به مدت پنج روز انجام می‌گیرد و پرونده‌های متقاضیان دارای شرایط اولیه نیز در هفت روز کاری به کمیته‌های بررسی توانایی‌های علمی و صلاحیت‌های عمومی ارسال می‌شود در نهایت نتیجه بررسی صلاحیت علمی و عمومی در دانشگاه به مدت ۴۵ روز کاری انجام می‌گیرد.

وی تأکید کرد: تمام بررسی‌های فوق از جذب هیئت علمی در دانشگاه‌ها از چهارم اسفند ماه ۹۸ آغاز می شود و تا سوم خرداد ماه سال ۹۹ ادامه دارد و در نهایت این بررسی ها در مرکز جذب هیئت علمی از چهارم خردادماه سال ۹۹ شروع می‌شود و تا ۲۱ تیرماه ۹۹ ادامه دارد.

رئیس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم گفت: نتیجه نهایی فراخوان فوق، حداکثر تا اول مرداد سال آینده توسط دانشگاه به متقاضیان اعلام خواهد شد.

رضوان‌طلب تصریح کرد: با توجه به محدودیت‌های مربوط به اختصاص ردیف استخدامی انتظار می‌رود دانشگاه‌ها برای اعلام نیاز در این فراخوان صرفاً به ثبت حداقل‌ها در تطابق با نقشه جامع علمی کشور و مجوزهای مربوط اکتفا کرده و از هرگونه ثبت نیاز تخمینی خودداری شود.

رئیس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم خاطرنشان کرد: شرایط اختصاصی هر دانشگاه و شرایط ویژه پذیرش رشته‌ها باید همراه با اعلام نیاز در سامانه فوق قید شود. شرایط اختصاصی نباید ناقض قوانین و مقررات جذب یا بر اساس انتخاب افراد از پیش تعیین شده اندازه گیری شود و نباید ظرفیت مشارکت عموم افراد واجد شرایط را محدود کند.

وی در پایان گفت: هر داوطلب به محض ثبت نام از حقوق ثبت نام برخوردار است و باید شرایط سالم و عادلانه آنها در رقابت‌های جذب فراهم و از هرگونه تضییع حق و تعیین یا محدود کردن دایره انتخاب‌شوندگان قبل از بررسی علمی و سایر صلاحیت‌ها خودداری شود. ضمن اینکه فرایندهای جذب از طریق سامانه جذب اعضای هیئت علمی صورت می‌گیرد و ذینفعان باید موارد مربوط را از طریق این سامانه پیگیری کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1058917