تعمیر 24 هزار واحد مسکونی در سیستان و بلوچستان از امروز

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: از امروز تعمیر و بازسازی 24 هزار واحد مسکونی در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده است و این استان نیاز فوری به ماشین‌آلات سنگین راهسازی دارد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، علی بختیاری سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در سیستان و بلوچستان، گفت: در حال حاضر تمام راه‌های روستایی و شهری باز شده است و 13 فروند بالگرد، اقلام و وسایل مورد نیاز سیل‌زدگان را در اقصی نقاط سیستان و بلوچستان توزیع می‌کردند و در حال حاضر هم دو روز است که به صورت نقطه‌ای عمل می‌کنند.

وی ادامه داد: بیش از 8 هزار بسته غذایی در مناطق سیل زده توزیع شده است که مدت مصرف این بسته‌های غذایی یک ماهه است. و در حال حاضر مشکلات سیل‌زدگان در استان سیستان و بلوچستان کمتر شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور گفت:‌سبدهای غذایی یک ماهه را در 72 ساعت اولیه سیل توزیع کرده‌ایم تا بتوانیم جلوی مشکلات احتمالی را بگیریم.

بختیاری یادآور شد: بیش از 80 هزار غذای گرم تا کنون در سطح سیستان و بلوچستان توزیع شده است و ما شاهد آن هستیم که وسعت وسیعی از سیستان بلوچستان که حدودا یک صد هزار متر مربع است، آب فرا گرفته است.

وی گفت: از شب گذشته نیز بارندگی‌ها در استان سیستان و بلوچستان آغاز شده که مجددا راه دسترسی سه روستا بسته شد که با فروکش شدن آب، راه دسترسی باز شده است.

سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به اینکه ما نیاز فوری به ماشین‌آلات سنگین راهسازی داریم، گفت: 24 هزار واحد روستایی و شهری نیاز به تعمیر و بازسازی دارد که از امروز بازسازی آغاز شده است.

بختیاری افزود: در حوزه راه‌ها راه 24 روستا سنگین است و باید نسبت به مناسب سازی این راه‌ها اقدام شود.

وی تاکید کرد: از دستگاه‌های ذیربط درخواست می‌شود که نسبت به ارسال ماشین‌آلات به استان سیستان و بلوچستان اقدام کنند. البته ستاد اجرایی فرمان حضرت امام علاوه بر توزیع 90 تن کالا و امکانات از امروز نیز ماشین آلات سنگین را به این منطقه ارسال کرده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1059113