برج میلاد باید مخاطب خاص پیدا کند

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست شورای شهر گفت: برج میلاد باید مخاطب خاص خود را پیدا کند و اگر خوب برنامه‌ریزی شود هم مخاطب خاص پیدا می‌کند و هم درآمد لازم کسب می‌شود.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و ناهید خداکرمی رئیس کمیته سلامت شورا، مجتبی توسل مدیر عامل برج میلاد به همراه جمعی از کارشناسان این کمیسیون از مجموعه برج میلاد و دلفیناریوم آن بازدید به عمل آوردند.

بازدید از فود کورت، مجموعه نمایشگاهی، قسمت فوقانی برج، دلفیناریوم، ساختمان اداری در حال ساخت و گود برج میلاد بخش‌های مختلف این بازدید را شامل شدند.

صدر اعظم نوری در پایان این بازدید و بعد از ارائه گزارش مدیریت برج گفت: برج میلاد به عنوان نشانه شهر تهران بین مردم شناخته می‌شود. این مجموعه برای شهرداری تهران یک اعتبار است و در کنار آن مراکز فعالیت و تفرجگاهی نیز وجود دارد، اما باید بدانیم که با توجه به ساختار پروژه رویکردمان متناسب با سطح ارزش مجموعه برج میلاد باشد.

وی با بیان اینکه در دنیا برج‌های مخابراتی کارکردهای چند جانبه دارند، اضافه کرد: به دلیل گردشگر پذیر بودن برج میلاد باید ملاحظات خاصی برای آن قائل شد و لازم است فعالیت‌های جانبی برای آن تعریف شود که با ماهیت آن سنخیت داشته باشد. ما نباید برای درآمدزایی در برج میلاد به هر اقدامی دست بزنیم به طور مثال اگر در بوستانی فعالیت داریم نمی‌توان آن را در مقیاس برج میلاد انجام داد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه باید تمهیداتی فراهم شود که بتوان از ظرفیت‌های برج میلاد استفاده کرد، گفت: لازم است برنامه‌ای جامع در طرح جامع ارائه شود تا ظرفیت برج میلاد فعال شود. برج میلاد باید مخاطب خاص خود را پیدا کند و اگر خوب برنامه‌ریزی شود هم مخاطب خاص پیدا می‌کند و هم درآمد لازم کسب می‌شود.

صدراعظم نوری اضافه کرد: باید بتوانیم برج میلاد را به طرق مختلف نشان دهیم و به سمتی حرکت کنیم که درآمدهای کسب شده جهت توسعه برج میلاد استفاده شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به این نکته که می‌توان المان‌هایی در برج میلاد برای گردشگران ایجاد کرد، گفت: باید به سمتی حرکت کنیم که برج میلاد برای گردشگران جذابیت داشته باشد. باید در طرح جامع برج میلاد پیگیری شود که چگونه می‌توانیم از مساحت ۵۰ هکتاری برج میلاد در زمینه درآمدزایی و فرهنگ سازی استفاده کنیم.

وی درباره درآمد و هزینه‌های برج میلاد هم توضیح داد: باید در حوزه فضای سبز پیگیری‌های لازم انجام شود و کوتاهی‌ها در این قسمت از ضعف سیستم ما است که ساماندهی و نگهداری پارک پردیسان را قبول می‌کنیم اما به برج میلاد توجهی نداریم.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به آخرین وضعیت گود مجاور برج میلاد افزود: در حوزه گود رها شده مجاور برج میلاد باید جلسه‌ای با ذی نفعان داشته باشیم که در آن جلسه وضعیت گود تعیین تکلیف شود؛ در این باره چندین نامه به دست من رسیده که نشان می‌دهد از زمان آقای قالیباف در این حوزه چند مکاتبه انجام شده است.

وی با اشاره به این که ایمنی از نان شب واجب‌تر است تاکید کرد: زمانی که ایمنی یک محیط به خطر می‌افتد جان آدم‌ها با آن درگیر می‌شود و اگر اتفاقی در برج میلاد رخ دهد کل کشور را دچار مشکل می‌کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به وضعیت راه‌های خروج اضطراری برج میلاد هم گفت: در بررسی‌های اولیه مشخص شد تعداد راه‌های خروجی برج میلاد به اندازه نیست و اگر حادثه‌ای رخ دهد دسترسی به آنها محدود است.

صدراعظم نوری در ادامه تصریح کرد: همین طور مدیریت برج میلاد باید قراردادهای خود را در سامانه شفافیت قرار دهد زیرا رویکرد شورای پنجم شفافیت است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1059225