اولین دوره اعتبارسنجی کسب و کارهای نوپا برگزار می‌شود

کارگروه نوآوری و توسعه فناوری ستاد نانو با هدف تسریع رشد کسب و کارهای نوپای نانویی برگزار می‌شود.

به گزارش گروه علم و فناوری ایسکانیوز، در مسیر رشد یک کسب و کار فناورانه پس از اثبات کارایی یک فناوری یا دستیابی به نمونه اولیه، چالش‌های اصلی تطبیق فناوری و یا نمونه اولیه با یک بازار مشخص و در ادامه ساخت تیمی مناسب بر اساس مدل کسب و کار صحیح خواهد بود.

تیم‌ها و شرکت‌هایی که با تولید نمونه اولیه فناورانه، موفق به دریافت تاییدیه نانومقیاس آزمایشی شده‌اند و انگیزه و تمرکز کافی برای توسعه کسب و کار مبتنی بر آن فناوری را دارند، با کمک این برنامه مسیر آینده کسب و کار خود شفاف می‌کنند. در این برنامه که با پشتیبانی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با هدف تسریع رشد کسب و کارهای نوپای نانویی در مراحل ابتدایی تشکیل آنها برگزار می‌شود، افراد و شرکت‌های فناور توسط مربیان و مشاوران مجرب در زیست بوم نوآوری نانو به صورت ساختارمند پشتیبانی می‌شوند.

هدف از برگزاری دوره اعتبارسنجی کمک کردن به شرکت‌کنندگان برای بررسی قابلیت تبدیل کردن فناوری خود به یک کسب و کار تکرارپذیر و مقیاس‌پذیر است. این دوره در مدت ۳ ماه (۱۲ هفته) به شرکت‌کنندگان کمک می‌کند به یک تصویر روشن از ظرفیت‌های فناوری و بازار خود برسند تا یک تصمیم کلیدی برای ادامه کار و یا کنار گذاشتن آن بگیرند. در این مدت، کارآفرینان باید با استفاده از روش‌های آموزش داده شده، مشتریان خود را شناسایی کنند و در یک فرآیند ساختارمند، فعالیت‌های اصلی، مشکلات، و منافع مشتریان را استخراج و تحلیل کنند و علاوه بر آن، قابلیت ارائه یک ارزش قابل توجه به مشتریان را بررسی نمایند. این فرآیند ویژگی‌های فناوری‌های سطح بالا را در نظر می‌گیرد و با بهره‌گیری از مربیان متخصص بر روی ارائه راه‌حل‌های نوآورانه برای مشکلات واقعی تمرکز می‌کند.

در این دوره تیم‌ها از لحاظ ساختار تیمی توسط مربیان مجرب ارزیابی می‌شوند و راهکار لازم برای بهبود شرایط تیم به فناوران داده می‌شود.

چشم انداز این برنامه آن است که در پایان این دوره تیم‌ها با توجه به توانمندی‌ها و نیازهای کسب و کار، با شناخت مدل کسب و کار خود قابلیت‌هایی چون جذب سرمایه، ورود به شتاب دهنده‌ها، خلق جریان درآمدی و یا افزایش حجم فروش فعلی را داشته باشند.

این دوره صرفا یک دوره آموزشی نیست و در آن تیم‌ها به صورت فعال و مشارکتی مطالبی را فراگرفته و اجرا می‌کنند. در طول این برنامه منتورها کنار تیم‌های شرکت‌کننده قرار دارند و شرکت‌کنندگان را در راستای دستیابی به اهداف خود راهنمایی و همراهی می‌کنند.

انتهای پیام/

کد خبر: 1059981