نشست خاطره‌گویی انقلاب در دانشگاه آزاد بوشهر برگزار شد

مبارز دوران انقلاب اسلامی تأکید کرد: حلاوت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و مجاهدت های تمام ملت، دستاوردی نیست که بتوان آن را انکار و خدشه ای به آن وارد کرد.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از بوشهر، باقر گرگین معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر در برنامه فرهنگی خاطره گویی انقلاب که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شد با بیان اینکه روزهای پیروزی انقلاب اسلامی و بهمن 1357 برای کسانی که آن روزها را از نزدیک دیده و با تمام وجود لمس کرده اند سرشار از خاطره های شنیدنی است، اظهار کرد: بی شک یکی از جاذبه‌های دهه فجر در طول سال ها نقل همین خاطرات از زبان شخصیت‌های مختلف است.

گرگین با بیان اینکه در این ایام باشکوه وقت آن است که خاطرات آن روزها را مرور کرد، گفت: یادآوری خاطرات برای کسانی که در آن سال ها حضور داشتند لحظات دلنشین و برای کسانی که این ایام را از نزدیک ندیدند، موجب لمس آرمان های انقلاب و برقراری رابطه قلبی با هویت انقلاب اسلامی خواهد شد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بوشهر یادآور شد: حلاوت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و مجاهدت های تمام ملت، دستاوردی نیست که بتوان آن را انکار و خدشه ای به آن وارد کرد.

در ادامه این نشست عبدالله فاتحی مبارز دوران انقلاب اسلامی به بیان خاطرات خود از سال های مبارزات مردمی و اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی ایران پرداخت و تشریح کرد: در آن ایام یک نوع انتظار و آمادگی برای شروع انقلاب دیده می شد و مردم همه در خیابان هاآماده انقلاب و حضور حضرت امام(ره) بودند.

فاتحی با تأکید بر اینکه در طول تاریخ چنین حادثه عظیمی کم سابقه است، عنوان کرد: از سال 56 زمانی که راهپیمایی 19دی قم اتفاق افتاد و مصادف با سالگرد آقا مصطفی خمینی در چهارم آبان سال 56، حرکت ها کم کم علنی و آغاز شد و مردم در خیابان ها حضور یافتند.

وی با بیان اینکه در آن ایام در اکثر مواقع در منزل شهید عاشوری (حجت‌الاسلام شهید ابوتراب عاشوری رهبر مبارزات مردم استان بوشهر در دوران ستم شاهی بود) حضور داشت، تصریح کرد: به دلیل این حضور با بزرگان بسیاری آشنا شده و درس های بسیاری از آنان آموختم و یکی از خاطرات تلخی که هیچ وقت از یادم نخواهد رفت، شهادت شهید عاشوری در سوم محرم دقیقا دوماه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی بود.

این مبارز با بیان اینکه سال های متعددی را در زندان طاغوت سپری کرده است، ادامه داد: در حالی که بسیاری از فعالیت های ما در آن دوران فرهنگی بود اما به جرم اقدام علیه امنیت کشور به زندان افتادم که توفیقی نصیبم شد و با شخصیت های بزرگ سیاسی آشنا شدم که در آگاهی ما تاثیر بسزایی داشت.

عبداله فاتحی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران، نائب امام زمان برزمین بوده و امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ولی امر مسلمین جهان هستند، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران، تداوم و استمرار حکومت پیامبر اسلام(ص) و امام علی ( ع) به رهبری امام خمینی(ره) است.

وی با بیان اینکه درحال حاضر به دلیل همه گیر شدن اسلام در جهان، تقابل و موضع گیری مخالف بسیار فراوان شده است، توضیح داد: حالا جوانان دنیا بیدار شده اند و در صحنه هستند اما نیاز به سازماندهی و برنامه ریزی دقیق تر است. روش های جدید تری برای مبارزه با دشمن نیاز است.

عبدالله فاتحی دبیر حزب موتلفه اسلامی استان بوشهر و یکی از مبارزین دوران ستمشاهی است که در زندگی خود به خصوص دوران دانشجویی فراز و فرودهای فراوانی را تجربه کرده و روزهای سختی را در زندان رژیم طاغوت سپری کرده است. فاتحی اولین فرمانده سپاه پاسداران در بوشهر بوده است.

انتهای پیام /

کد خبر: 1060143