اهدای دوربین عکاسی به محیط بان هنرمند

در راستای حمایت از محیط بانان، سرهنگ محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور از حمید بیگی، محیط بان عکاس و هنرمند تجلیل کرد و برای تشویق او یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال به ویاهدا شد.

به گزارش گروه اجتماعی ایسکانیوز، نشست تقدیر از محیط بان عکاس با حضور سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور، حمید بیگی محیط بان عکاس روستای سرچهان و جمعی از حامیان فرهنگی محیط زیست در سالن جلسات سازمان حفاظت از محیط زیست کشور برگزار شد.

در این نشست سرهنگ محبت خانی فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور با اشاره به اهمیت کار محیط بانی و تلاش بی وقفه آنها در حفظ و نگهداشت محیط زیست و حیات وحش گفت: تلاش بی وقفه و شبانه روزی محیط بانان صرفا شغل و فعالیت کاری نیست بلکه لازمه آن عشق و علاقه به محیط زیست و داشتن دغدغه برای زیست آیندگان است.

وی افزود در سازمان حفاظت از محیط زیست تلاش ما بر حفظ محیط زیست و هدیه آن به نسل های آتی است که زحمت بسیاری از این وظیفه با محیط بانان است.

محبت خانی با بیان اهمیت وظیفه محیط بانان، از هنرمندان، حامیان محیط بانی، حامیان محیط زیست و اصحاب رسانه برای توجه و پرداختن به موضوعات محیط زیستی از جمله شکار گونه های درحال انقراض دعوت به عمل آورد.

در ادامه حمید بیگی، محیط بان فعال استان فارس شهرستان بوانات بخش سرچهان با بیان مشکلات و سختی های کار محیط بانی در حضور فرمانده یگان حفاظت سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: به مدت ۱۰سال برای حفاظت از محیط زیست و حفظ گونه های حیات وحش عاشقانه تلاش کردم و برای حفظ گونه های نایاب در حال انقراض فعالیت داشتم.

بیگی افزود: با افتخار می توانم بگویم تنها کسی هستم که برای دغدغه نسل آینده و حفظ گونه های در حال انقراض ایرانی موفق شدم اولین و‌بزرگترین همایش آشتی شکارچیان و طبیعت را با حضور۳۰۰نفر در روستای سرچهان استان فارس برگزار کنم و بتوانم سلاح ۵۰شکارچی را به نفع طبیعت کنار بگذارم.

در پایان نشست تقدیر و تکریم محیط بان هنرمند که دوستدار محیط زیست است؛ یک دستگاه دوربین عکاسی دیجیتال به حمید بیگی محیط بان استان فارس روستای سر چهان اهدا شد.

انتهای پیام/

کد خبر: 1060979