دانشجویان روانشناسی واحدیادگارامام(ره) در کنار آسیب دیدگان اجتماعی

دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) در سرای احسان که برای حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی تشکیل شده، حضوری فعال داشته اند.

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز، بیماران روانی بخشی از واقعیت های جامعه ما هستند که بیش از ۲۰ درصد از جمعیت کشور را تشکیل می دهند. امروزه با پیشرفت علم و تغییر ماهیت بیماری ها، روانشناسان کمک زیادی را به شناخت و باور پذیر کردن بیماری های مختلف در انسان کرده اند و معتقدند بیماری های روانی مانند بسیاری از بیماری های دیگر، قابلیت درمان دارند.

گروهی از بیماران روانی به وسیله دارو درمان می شوند و گروهی دیگر، نیازمند محیط سازی، آرامش دهی، مشاوره و همدلی های مستمر هستند. با این تفاسیر، موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی، مرکزی را برای نگهداری، درمان و توانبخشی بیماران روانی بی سرپرست، بدسرپرست یا کم بضاعت به نام《سرای احسان》 تشکیل داده است؛ این موسسه درحال حاضر میزبان ۴۸۰ بیمار مبتلا به اختلالات روانی متشکل از ۳۵۰ مرد و ۱۳۰ زن است.

موسسان، هیئت امنا، هیئت مدیره و مشاوران این موسسه طی ۱۹سال گذشته همگی به شکل داوطلبانه فعالیت می کنند‌. خیرین و داوطلبان معتقدند که عضویت در این خانواده بزرگ علاوه بر ایجاد یک حس خوب درونی و معنوی باعث می شود فرد رسالت و مسئولیت اجتماعی خود را به زیبا ترین وجه ممکن به جا آورد.

دانشجویان رشته روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی(ره) نیز از جمله نقش آفرینان در سرای احسان موسسه خیریه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی بوده اند و با حضور گروه های مختلف دانشجویی، فعالیت نیکوکارانه خود را در راستای ایجاد فضای متناسب برای بیماران روانی شروع کرده اند. به طوری که امروز چندین بار از این‌ موسسه بازدید به عمل آورده اند‌.

دانشجویان روانشناسی واحد یادگار امام(ره) علاوه بر فعالیت نیکوکارانه، می توانند دوره کار آموزی خود را با حضور در این موسسه خیریه بگذرانند. همچنین دانشکده علوم انسانی واحد یادگار امام(ره) درحال جمع آوری کمک های نقدی برای برپایی جشنی در اواخر اسفند ماه در سرای احسان این موسسه است تا فضای نشاط و آرامی برای بیماران روانی در روزها و شب های منتهی به سال جدید فراهم شود.

گفتنی است، مرکز مشاوره و روانشناسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام(ره) شهرری، فعالیت خود را از سال ۱۳۹۲ آغاز کرده که تاکنون، اقدامات زیادی را در حوزه های مختلف خدمات مشاوره ای و روانشناسی انجام داده است.

انتهای پیام/

کد خبر: 1061211